Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPodatek od działalności gospodarczej

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Dorota Kazimierczak | 2015-06-26 14:41:19
niemcy, podatki, firmy

Osoby fizyczne i prawne prowadzące działalność gospodarczą w Niemczech - za wyjątkiem osób wykonujących wolne zawody - zobowiązane są do zapłaty podatku od działalności gospodarczej (niem. Gewerbesteuer- GewSt).

 

 

Wymiar podatku zależy od wysokości osiągniętego dochodu, formy prawnej przedsiębiorstwa oraz od gminy, na terenie której prowadzona jest działalność gospodarcza.

Kwota wolna od podatku w wysokości 24.500 euro przysługuje tylko osobom fizycznym oraz spółkom osobowym. Osoby fizyczne mają ponadto możliwość częściowego zaliczenia podatku od działalności gospodarczej przy rozliczaniu podatku dochodowego od osób fizycznych.

Bazą do określenia wysokości podatku od działalności gospodarczej jest zysk podatkowy przedsiębiorstwa. Następnie uwzględnia się ewentualne doliczenia i odliczenia, wynikające ze zdarzeń nadzwyczajnych.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Work trousers Jordan

Composition of the material 65% polyester 35% cotton, weight 280. Reinforced knees with the possi...
Polska - WĘGRÓW 2021-09-15 Dodał: Paula Zdunek Media i reklama, Budownictwo, Produkcja mebli, Produkcja pozostałych maszyn, Produkcja metalowych wyrobów gotowych Zobacz ofertę

Work trousers Jordan

Composition of the material 65% polyester 35% cotton, weight 280. Reinforced knees with the possi...
Polska - WĘGRÓW 2021-09-15 Dodał: Paula Zdunek Media i reklama, Budownictwo, Budownictwo i architektura, Ochrona środowiska, Produkcja mebli Zobacz ofertę

Leather Gloves Tokyo

Our soft grain Leather Driving Gloves to provide protection during a variety of activities incl...
Polska - WĘGRÓW 2021-09-15 Dodał: Paula Zdunek Handel, Transport i logistyka, Budownictwo, Energia i surowce odnawialne, Meble Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert