Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuUłatwienia dla niemieckich MSP prowadzących obrót handlowy z zagranicą

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Sławomir Lewandowski | 2015-12-25 23:31:41
niemcy, germany

Od 1 stycznia 2009 r. blisko 9.500 niemieckich MSP handlu zagranicznego zwolnionych zostało z obowiązku comiesięcznego przekazywania danych o obrotach handlowych prowadzonych z innymi krajami UE, do systemu unijnego INTRASTAT. Przedsiębiorstwa te stanowią 14% z 70 tys. MSP, zobligowanych do prowadzenia comiesięcznej wwozowej i wywozowej sprawozdawczości statystycznej.

Od 1 stycznia 2009 r. blisko 9.500 niemieckich MSP handlu zagranicznego zwolnionych zostało z obowiązku comiesięcznego przekazywania danych o obrotach handlowych prowadzonych z innymi krajami UE, do systemu unijnego INTRASTAT. Przedsiębiorstwa te stanowią 14% z 70 tys. MSP, zobligowanych do prowadzenia comiesięcznej wwozowej i wywozowej sprawozdawczości statystycznej. Obowiązek sprawozdawania miały do tej pory przedsiębiorstwa handlu zagranicznego, których roczne obroty handlowe przekraczały 300 tys. EUR. Nowe (15 już z rzędu) zarządzenie federalnego ministra gospodarki, które weszło w życie w dniu 1 stycznia br., podnosi graniczną wartość rocznych obrotów do 400 tys. EUR. Jak szacuje federalny urząd statystyczny w Wiesbaden, oszczędności firm zwolnionych z opisywanego obowiązku sprawozdawczego, wyniosą prawie 11 mln EUR rocznie. Działania administracji państwowej obniżającej koszty funkcjonowania firm, zwłaszcza w czasie trwającego w RFN kryzysu gospodarczego spowodowanego załamaniem międzynarodowych rynków finansowych, przyjęte zostały przez środowiska przedsiębiorców z zadowoleniem.


Źródło: Informacje Federalnego Ministerstwa Gospodarki i Technologii oraz Federalnego Urzędu Statystycznego – styczeń/2009.
Opr.:Joachim Thannhäuser/WPHIBerlin Berlin, 8.01.2009

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Derma tapicerska

Dolaro to wysokiej jakości derma tapicerska rewelacyjnie imitująca skórę naturalną. Tkanina jest ...
Polska - Nowa Sól 2019-05-16 Dodał: Mariusz Giwierski Meble, Produkcja mebli Zobacz ofertę

Tkanina Kronos

Nasza elegancka tkanina Kronos powstała z najwyższej jakości poliestru, dzięki czemu nie gniecie ...
Polska - Nowa Sól 2020-06-10 Dodał: Mariusz Giwierski Produkcja mebli Zobacz ofertę

KODURA - tkanina wodoodporna

Nasza tkanina zewnętrzna kodura (zwana też codurą) jest niezwykle wytrzymała i odporna na uszkodz...
Polska - Nowa Sól 2020-02-10 Dodał: Mariusz Giwierski Produkcja mebli Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert