Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuUłatwienia dla niemieckich MSP prowadzących obrót handlowy z zagranicą

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Sławomir Lewandowski | 2015-12-25 23:31:41
niemcy, germany

Od 1 stycznia 2009 r. blisko 9.500 niemieckich MSP handlu zagranicznego zwolnionych zostało z obowiązku comiesięcznego przekazywania danych o obrotach handlowych prowadzonych z innymi krajami UE, do systemu unijnego INTRASTAT. Przedsiębiorstwa te stanowią 14% z 70 tys. MSP, zobligowanych do prowadzenia comiesięcznej wwozowej i wywozowej sprawozdawczości statystycznej.

Od 1 stycznia 2009 r. blisko 9.500 niemieckich MSP handlu zagranicznego zwolnionych zostało z obowiązku comiesięcznego przekazywania danych o obrotach handlowych prowadzonych z innymi krajami UE, do systemu unijnego INTRASTAT. Przedsiębiorstwa te stanowią 14% z 70 tys. MSP, zobligowanych do prowadzenia comiesięcznej wwozowej i wywozowej sprawozdawczości statystycznej. Obowiązek sprawozdawania miały do tej pory przedsiębiorstwa handlu zagranicznego, których roczne obroty handlowe przekraczały 300 tys. EUR. Nowe (15 już z rzędu) zarządzenie federalnego ministra gospodarki, które weszło w życie w dniu 1 stycznia br., podnosi graniczną wartość rocznych obrotów do 400 tys. EUR. Jak szacuje federalny urząd statystyczny w Wiesbaden, oszczędności firm zwolnionych z opisywanego obowiązku sprawozdawczego, wyniosą prawie 11 mln EUR rocznie. Działania administracji państwowej obniżającej koszty funkcjonowania firm, zwłaszcza w czasie trwającego w RFN kryzysu gospodarczego spowodowanego załamaniem międzynarodowych rynków finansowych, przyjęte zostały przez środowiska przedsiębiorców z zadowoleniem.


Źródło: Informacje Federalnego Ministerstwa Gospodarki i Technologii oraz Federalnego Urzędu Statystycznego – styczeń/2009.
Opr.:Joachim Thannhäuser/WPHIBerlin Berlin, 8.01.2009

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

IP BOX dla programistów

IP BOX dla programistów Oferta obsługi prawnej przy preferencyjnym opodatkowaniu IP BOX obejmu...
Polska - Wrocław 2020-10-29 Dodał: Doradztwo/consulting/edukacja Zobacz ofertę

Pendrive z nadrukiem

Konieczność wykorzystania komputera w pracy to już codzienność. Tak samo w przypadku pendrive z n...
Polska - ŻARY 2019-10-08 Dodał: Adam Burzyński Handel Zobacz ofertę

Smycze reklamowe

Stanowią one jeden z najbardziej praktycznych gadżetów reklamowych, są to smycze reklamowe. Są po...
Polska - ŻARY 2019-09-24 Dodał: Adam Burzyński Handel Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert