Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuNiemiecki podatek obrotowy (Umsatzsteuer)

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Sławomir Lewandowski | 2015-12-25 23:59:11
niemcy, germany

Niemiecki podatek obrotowy (Umsatzsteuer) nazywany także podatkiem od wartości dodanej uregulowany jest w ustawie o podatku obrotowym (Umsatzsteuergesetz), rozporządzeniu o przepisach wykonawczych do ustawy o podatku obrotowym (Umsatzsteuer-Durchführungsverordnung) oraz rozporządzeniem o zwolnieniach z podatku obrotowego przy imporcie (Einfuhrumsatzsteuer-Befreiungsverordnung).

Niemiecki podatek obrotowy (Umsatzsteuer) nazywany także podatkiem od wartości dodanej uregulowany jest w ustawie o podatku obrotowym (Umsatzsteuergesetz), rozporządzeniu o przepisach wykonawczych do ustawy o podatku obrotowym (Umsatzsteuer-Durchführungsverordnung) oraz rozporządzeniem o zwolnieniach z podatku obrotowego przy imporcie (Einfuhrumsatzsteuer-Befreiungsverordnung). Ze względu na formę przeniesienia obciążenia podatkowego na konsumenta i odbiorcę końcowego zaliczany jest do podatków pośrednich. ...

 

Spis treści:

 

- Zagadnienia ogólne

 

- Przedmiot opodatkowania

 

- Zwolnienia podatkowe

 

- Obowiązek podatkowy

 

- Stawki podatku

 

- Udogodnienia dla małych przedsiębiorstw
Pliki do pobrania

Podatek od towarów i usług
pdf | 161.2 KB
Pobierz