Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuEnergia geotermiczna w RFN

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Sławomir Lewandowski | 2015-12-27 16:22:11
niemcy, germany

Już dwie przemysłowe elektrownie geotermiczne w Niemczech.

Już dwie przemysłowe elektrownie geotermiczne w Niemczech.

Światowe zasoby kopalnych nośników energii nieustannie maleją, jednakże ich wykorzystywanie do wytwarzania energii elektrycznej, cieplnej i paliw pędnych prowadzi do wzrostu zanieczyszczenia środowiska naturalnego. Najnowszy raport Word Energy Counsil przewiduje, Że emisja zanieczyszczeń (związki azotu - NOx, węgla - CO2 i CO, siarki, itp.) do atmosfery, pochodzących ze wszystkich źródeł energii wzrośnie w 2030r. w porównaniu do 2000r. o prawie 70%. W tym samym okresie ilość produkowanej na świecie energii elektrycznej wzrośnie o 94%. Są już pewne technologie za pomocą, których można wychwytywać CO2, ale do jego, tzw. sekwestracji elektrownia musi wytworzyć o ok. 30% energii więcej. Wiele krajów podpisując Protokół z Kioto, również Polska, zobowiązało się do redukcji emisji gazów cieplarnianych, co w aktualnej sytuacji rosnących cen ropy, plasujących się w granicach do 100 USD za baryłkę, oraz gazu ziemnego - wymusza pilną konieczność wykorzystywania energii odnawialnej, w tym geotermicznej wszędzie tam, gdzie jest to technicznie możliwe i uzasadnione ekonomicznie. W skali światowej obserwuje się wzrost wykorzystywania energii geotermicznej, do 2010r. przewiduje się, Że moc zainstalowana wyniesie 13 500 MW. Możliwości są o wiele większe, a obecne projekty jej wykorzystania dotyczą obszarów przypowierzchniowych (5% zasobów). Warto wspomnieć, Że ze względów społecznych i politycznych udział energii atomowej w produkcji energii elektrycznej zostanie początkowo ograniczony, a niewykluczony, gdyż jest to perspektywiczne i najczystsze... (pobierz poniżej całe opracowanie jako pdf.)

---
grudzień 2007
Pliki do pobrania

Przemysłowe elektrownie geotermiczne w Niemczech
pdf | 156.46 KB
Pobierz

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

FreeDOM modern holiday homes | Nowoczesne domy letniskowe FreeDOM

FreeDOM is a modern 35 m2 holiday home, the construction of which was based on a structure made o...
Polska - GDAŃSK 2020-10-19 Dodał: Marcin Wójtowicz Budownictwo, Budownictwo i architektura Zobacz ofertę

Zanęty Wędkarskie

Firma Fiskeri oferuje zanęty wędkarskie własnej produkcji w ilościach hurtowych. Nawiążemy współp...
Polska - Bargłów Kościelny 2020-10-15 Dodał: Maciej Kwieciński Wyroby zbożowe, piekarske i mączne, Wyroby z warzyw i owoców Zobacz ofertę

Gotowe prefabrykowane domy energooszczędne

Nowoczesne budownictwo energooszczędne, jest coraz bardziej popularne wśród osób marzących o zami...
Polska - GDAŃSK 2020-06-27 Dodał: Marcin Wójtowicz Architektura, Budownictwo, Budownictwo i architektura Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert