Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuNisza popytowa dla polskiego przemysłu maszyn górniczych

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Sławomir Lewandowski | 2015-12-27 16:25:17
niemcy, germany

Nisza popytowa dla polskiego przemysłu maszyn górniczych - na przykładzie ekspansji zagranicznej firm niemieckich.

Po pewnym zastoju w rozwoju polskiego przemysłu maszyn górniczych (szeroki proces restrukturyzacji branży górniczej i zaplecza górniczego), nasyceniu krajowych kopalń rodzimymi maszynami i urządzeniami oraz sprowadzonymi (przez filie firm zagranicznych) z zagranicy, jedną z bardziej nielicznych obecnie gałęzi przemysłu w Polsce, będącej na poziomie światowym jest krajowa branża maszyn górniczych. W celu stworzenia bardziej perspektywicznych warunków rozwojowych przemysłu maszyn górniczych, w efekcie zapewnienia również dostaw dla naszego górnictwa, wydaje się uzasadnione, aby:

  • zintensyfikować wszelkie działania wspierające eksport polskich maszyn górniczych, zwłaszcza do krajów WNP, Chin, Indii, itp., gdzie byliśmy wcześniej głównymi dostawcami, a także krajów, do których nisze popytowe zapewniają producenci maszyn górniczych z innych krajów ( w tym Niemcy),
  • ograniczyć nadmierne zakupy sprzętu górniczego od firm zachodnich i ich filii w Polsce do poziomu umożliwiającego przepływ myśli technicznej, zapewniającej impuls do rozwoju polskiej myśli technicznej. Działanie to powinno być prowadzone z wielką ostrożnością, ponieważ ochrona naszego rynku może być źle odbierana przez inne kraje UE, które przecież same skutecznie chronią własne rynki, prowadząc jednocześnie retorykę wolnego rynku, ale tylko w odniesieniu do rynków zewnętrznych,
  • w celu promowania działalności zagranicznej podmiotów krajowych ww. segmencie rynku należy przewidzieć rozszerzenie zakresu pomocy publicznej, a tym samym poprawić konkurencyjność tej branży.

W związku z tym diagnoza perspektyw światowej branży górniczej i badanie rynków popytu na maszyny i urządzenia górnicze (wolumenu i rodzajów wyrobów) są pomocne dla budowy strategii rozwoju polskiego przemysłu maszyn górniczych... (pobierz poniżej całe opracowanie jako pdf)
---
listopad 2007
Pliki do pobrania

Nisza popytowa dla polskiego przemysłu maszyn górniczych - na przykładzie ekspansji zagranicznej firm niemieckich
pdf | 110.06 KB
Pobierz

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Pogotowie Zamkowe Katowice

Pilnie poszukujesz ślusarza w Katowicach, który naprawi popsuty zamek? Z pomocą nadejdzie Pogotow...
Polska - Katowice 2021-09-25 Dodał: PZ Katowice Usługi finansowe Zobacz ofertę

Pogotowie Zamkowe Sosnowiec

Pogotowie Zamkowe Sosnowiec to profesjonaliści, którzy oczekują na to, aby Państwu pomóc. Przez w...
Polska - Sosnowiec 2021-09-25 Dodał: PZ Sosnowiec Usługi finansowe Zobacz ofertę

Podłogarnia | Podłogi Olsztyn | Panele | Drzwi

Podłogarnia to Lider sprzedaży i montażu drzwi i podłóg w Olsztynie. Posiadamy najlepszy team mon...
Polska - OIsztyn 2021-09-22 Dodał: Sebastian Nowak Wyposażenie wnętrz, Drzwi i okna, Meble Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert