Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuOptymistyczne scenariusze rozwojowe dla węgla w Europie

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Sławomir Lewandowski | 2015-12-27 16:27:30
niemcy, germnany

Opublikowane przez GVSt (Niemiecki Związek Górnictwa Węgla Kamiennego) wyniki najnowszego studium prognostycznego EUROCOAL-u z 2007r. pt. „The Future Role of Coal in Europe”, czyli przyszłościowego znaczenia węgla w Europie wyraźnie odbiegają od lansowanych ostatnio poglądów politycznych, jakoby dalsze wykorzystywanie węgla w energetyce było sprzeczne z założonymi celami w kwestii ochrony klimatu.

Opublikowane przez GVSt (Niemiecki Związek Górnictwa Węgla Kamiennego) wyniki najnowszego studium prognostycznego EUROCOAL-u z 2007r. pt. „The Future Role of Coal in Europe”, czyli przyszłościowego znaczenia węgla w Europie wyraźnie odbiegają od lansowanych ostatnio poglądów politycznych, jakoby dalsze wykorzystywanie węgla w energetyce było sprzeczne z założonymi celami w kwestii ochrony klimatu. W związku z tymi poglądami długofalowe wykorzystywanie tego paliwa powinno posiadać tendencję spadkową oraz odgrywać bardzo ograniczoną rolę tak w całej Europie, jak i w Niemczech. Szeroko rozreklamowany aspekt konieczności ochrony klimatu i napiętnowanie węgla „jako jego truciciela” powoduje to, iż proekologiczne organizacje hamują budowę nowych elektrowni węglowych, a nawet zakłócają cały proces programów i planów w tym zakresie. Wystarczy jednak dokładnie przeanalizować i sprawdzić skuteczność obecnych i rozwijanych nowoczesnych technologii przetwarzania węgla w elektrowniach w świetle ochrony środowiska, zauważyć można, że korelują one z wymaganiami ochrony klimatu. Świadczy o tym powszechne wykorzystywanie węgla w procesie wytwarzania energii elektrycznej w większości krajów członkowskich UE (również w Niemczech) oraz zapewnienie w oparciu o węgiel efektywności elektrowni przemysłowych w liberalizowanym europejskim rynku energii elektrycznej. Przede wszystkim węgiel w stosunku do innych nośników (w tym głównie do gazu ziemnego) wykorzystywanych w procesie wytwarzania energii elektrycznej posiada poprzez bogate zasoby, bezpieczną do nich dostępność i pewność dostaw, wszelkie cechy konkurencyjności. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że tak węgiel kamienny, jak i brunatny cechuje długofalowa stabilność cen, jak i posiadanie ich znacznych zasobów przez niektóre kraje UE, czego nie można przypisać konkurentowi, czyli gazowi ziemnemu... (pobierz poniżej pełne opracowanie jako pdf)

---
wrzesień 2007
Pliki do pobrania

Optymistyczne scenariusze rozwojowe dla węgla w Europie
pdf | 322.37 KB
Pobierz

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Pogotowie Zamkowe Katowice

Pilnie poszukujesz ślusarza w Katowicach, który naprawi popsuty zamek? Z pomocą nadejdzie Pogotow...
Polska - Katowice 2021-09-25 Dodał: PZ Katowice Usługi finansowe Zobacz ofertę

Pogotowie Zamkowe Sosnowiec

Pogotowie Zamkowe Sosnowiec to profesjonaliści, którzy oczekują na to, aby Państwu pomóc. Przez w...
Polska - Sosnowiec 2021-09-25 Dodał: PZ Sosnowiec Usługi finansowe Zobacz ofertę

Podłogarnia | Podłogi Olsztyn | Panele | Drzwi

Podłogarnia to Lider sprzedaży i montażu drzwi i podłóg w Olsztynie. Posiadamy najlepszy team mon...
Polska - OIsztyn 2021-09-22 Dodał: Sebastian Nowak Wyposażenie wnętrz, Drzwi i okna, Meble Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert