Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuOptymistyczne scenariusze rozwojowe dla węgla w Europie

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Sławomir Lewandowski | 2015-12-27 16:27:30
niemcy, germnany

Opublikowane przez GVSt (Niemiecki Związek Górnictwa Węgla Kamiennego) wyniki najnowszego studium prognostycznego EUROCOAL-u z 2007r. pt. „The Future Role of Coal in Europe”, czyli przyszłościowego znaczenia węgla w Europie wyraźnie odbiegają od lansowanych ostatnio poglądów politycznych, jakoby dalsze wykorzystywanie węgla w energetyce było sprzeczne z założonymi celami w kwestii ochrony klimatu.

Opublikowane przez GVSt (Niemiecki Związek Górnictwa Węgla Kamiennego) wyniki najnowszego studium prognostycznego EUROCOAL-u z 2007r. pt. „The Future Role of Coal in Europe”, czyli przyszłościowego znaczenia węgla w Europie wyraźnie odbiegają od lansowanych ostatnio poglądów politycznych, jakoby dalsze wykorzystywanie węgla w energetyce było sprzeczne z założonymi celami w kwestii ochrony klimatu. W związku z tymi poglądami długofalowe wykorzystywanie tego paliwa powinno posiadać tendencję spadkową oraz odgrywać bardzo ograniczoną rolę tak w całej Europie, jak i w Niemczech. Szeroko rozreklamowany aspekt konieczności ochrony klimatu i napiętnowanie węgla „jako jego truciciela” powoduje to, iż proekologiczne organizacje hamują budowę nowych elektrowni węglowych, a nawet zakłócają cały proces programów i planów w tym zakresie. Wystarczy jednak dokładnie przeanalizować i sprawdzić skuteczność obecnych i rozwijanych nowoczesnych technologii przetwarzania węgla w elektrowniach w świetle ochrony środowiska, zauważyć można, że korelują one z wymaganiami ochrony klimatu. Świadczy o tym powszechne wykorzystywanie węgla w procesie wytwarzania energii elektrycznej w większości krajów członkowskich UE (również w Niemczech) oraz zapewnienie w oparciu o węgiel efektywności elektrowni przemysłowych w liberalizowanym europejskim rynku energii elektrycznej. Przede wszystkim węgiel w stosunku do innych nośników (w tym głównie do gazu ziemnego) wykorzystywanych w procesie wytwarzania energii elektrycznej posiada poprzez bogate zasoby, bezpieczną do nich dostępność i pewność dostaw, wszelkie cechy konkurencyjności. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że tak węgiel kamienny, jak i brunatny cechuje długofalowa stabilność cen, jak i posiadanie ich znacznych zasobów przez niektóre kraje UE, czego nie można przypisać konkurentowi, czyli gazowi ziemnemu... (pobierz poniżej pełne opracowanie jako pdf)

---
wrzesień 2007
Pliki do pobrania

Optymistyczne scenariusze rozwojowe dla węgla w Europie
pdf | 322.37 KB
Pobierz

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Sprzedaż maszyn

Sprzedaż urządzeń spawalniczych Sprzedaż spawarek Sprzedaż akcesoriów spawalniczych Sprzedaż m...
Polska - KOMORNIKI 2021-02-17 Dodał: Użytkownik Maszyny i urządzenia Zobacz ofertę

Automaty wydające, vendingowe

ASD Systems - Producent automatów wydających. Automaty wydające i autorska aplikacja IDS wspomag...
Polska - BIELSKO-BIAŁA 2021-02-16 Dodał: HUBERT WRÓBLEWSKI Handel, IT/ICT, Produkcja pozostałych maszyn, Maszyny i urządzenia, Produkcja metalowych wyrobów gotowych Zobacz ofertę

sprzedaż fotowoltaiki

SOLAR Free Energy specjalizuje się w nowoczesnych systemach solarnych - od projektu, po montaż i ...
Polska - Warszawa 2021-02-12 Dodał: Karol Wójcik Budownictwo, Budownictwo i architektura, Ochrona środowiska, Energia i surowce odnawialne Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert