Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuRaport miesięczny o stanie niemieckiej gospodarki (10/2014)

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Sławomir Lewandowski | 2015-12-21 21:03:11
niemcy, germany

Raport miesięczny o stanie niemieckiej gospodarki (10/2014)

Gospodarka narodowa

Pomimo osłabienia wzrostu gospodarczego w II kw. br., koniunktura podlega nadal trendowi rosnącemu. W czerwcu przemysł przetwórczy odnotował pierwsze wyraźne sygnały świadczące o nadchodzącym ożywieniu. Do wcześniejszego spowolnienia koniunktury przyczyniło się wiele różnych czynników. Łagodna zima spowodowała przesunięcia produkcji budowlano-montażowej na pierwsze miesiące roku. Równocześnie rozczarowujące wyniki gospodarcze strefy euro i inne wydarzenia geopolityczne przyhamowały wzrost niemieckiej gospodarki. Znajduje się ona jednak nadal w dobrej kondycji. Przy zmniejszeniu niepewności związanej z sytuacją geopolityczną, niemiecka gospodarka rosnąć będzie nadal w umiarkowanym tempie.

Po wzroście PKB w I kw. br. o 0,7% kw/kw, w II kw. zanotowano spadek o 0,2% kw/kw. Przy przewadze wzrostu importu nad eksportem, spadek ten odpowiada negatywnemu wkładowi handlu zagranicznego do PKB. W popycie krajowym obserwowano w II kw. br. stagnację. Podczas gdy zarówno spożycie prywatne, jak i wydatki konsumpcyjne państwa nieznacznie wzrosły (w obu przypadkach o 0,1% kw/kw.), obniżyły się nakłady brutto na środki trwałe. Inwestycje w środki trwałe zmniejszyły się o 0,4% jako reakcja na konflikty międzynarodowe. Inwestycje w budynki były niższe o 4,2%. Wzrosły zapasy magazynowe przedsiębiorstw.
Pliki do pobrania

10/14
pdf | 306.27 KB
Pobierz

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Sprzedaż maszyn

Sprzedaż urządzeń spawalniczych Sprzedaż spawarek Sprzedaż akcesoriów spawalniczych Sprzedaż m...
Polska - KOMORNIKI 2021-02-17 Dodał: Użytkownik Maszyny i urządzenia Zobacz ofertę

Automaty wydające, vendingowe

ASD Systems - Producent automatów wydających. Automaty wydające i autorska aplikacja IDS wspomag...
Polska - BIELSKO-BIAŁA 2021-02-16 Dodał: HUBERT WRÓBLEWSKI Handel, IT/ICT, Produkcja pozostałych maszyn, Maszyny i urządzenia, Produkcja metalowych wyrobów gotowych Zobacz ofertę

sprzedaż fotowoltaiki

SOLAR Free Energy specjalizuje się w nowoczesnych systemach solarnych - od projektu, po montaż i ...
Polska - Warszawa 2021-02-12 Dodał: Karol Wójcik Budownictwo, Budownictwo i architektura, Ochrona środowiska, Energia i surowce odnawialne Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert