Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuRaport miesięczny o stanie niemieckiej gospodarki (03/2014)

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Sławomir Lewandowski | 2015-12-21 21:16:59
niemcy, germany

Raport miesięczny o stanie niemieckiej gospodarki (03/2014)

Gospodarka narodowa

Niemiecka gospodarka pozostaje w dalszym ciągu na ścieżce wzrostu. W ostatnim kwartale 2013 r. zanotowano wzrost PKB realnie o 0,4%. Po okresie stagnacji w pierwszym kwartale ubiegłego roku był to więc kolejny kwartał z rzędu, w którym zanotowano wzrost PKB (odpowiednio w II kw. +0,7%, w III kw. +0,3%). Realny wzrost PKB wyniósł w ubiegłym roku 0,4%. Impulsy wzrostu pochodziły w IV kw. 2013 r. z handlu zagranicznego. Zanotowano ożywienie inwestycji w środki trwałe i budynki. Wydatki konsumpcyjne państwa nie zwiększyły się, nieznacznemu zmniejszeniu uległy wydatki konsumpcyjne gospodarstw domowych.

W br. spodziewany jest solidny i ciągły wzrost gospodarczy, opierający się głównie na popycie wewnętrznym. Zarówno wydatki konsumpcyjne, jak i inwestycje w środki trwałe i budynki będą wyraźnie rosnąć. Rząd federalny spodziewa się w swojej prognozie rocznej na 2014 r. wzrostu PKB wynoszącego 1,8%.
Pliki do pobrania

03/14
pdf | 222.04 KB
Pobierz

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Sprzedaż maszyn

Sprzedaż urządzeń spawalniczych Sprzedaż spawarek Sprzedaż akcesoriów spawalniczych Sprzedaż m...
Polska - KOMORNIKI 2021-02-17 Dodał: Użytkownik Maszyny i urządzenia Zobacz ofertę

Automaty wydające, vendingowe

ASD Systems - Producent automatów wydających. Automaty wydające i autorska aplikacja IDS wspomag...
Polska - BIELSKO-BIAŁA 2021-02-16 Dodał: HUBERT WRÓBLEWSKI Handel, IT/ICT, Produkcja pozostałych maszyn, Maszyny i urządzenia, Produkcja metalowych wyrobów gotowych Zobacz ofertę

sprzedaż fotowoltaiki

SOLAR Free Energy specjalizuje się w nowoczesnych systemach solarnych - od projektu, po montaż i ...
Polska - Warszawa 2021-02-12 Dodał: Karol Wójcik Budownictwo, Budownictwo i architektura, Ochrona środowiska, Energia i surowce odnawialne Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert