Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuNiemcy: Sprzedaż detaliczna w lipcu br.: +3,3% r/r

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: | 2015-09-17 11:49:21
aktualności

Berlin - Druga połowa 2015 r. rozpoczęła się optymistycznie dla niemieckich sprzedawców detalicznych.

Druga połowa 2015 r. rozpoczęła się optymistycznie dla niemieckich sprzedawców detalicznych. Według Federalnego Urzędu Statystycznego przychody zwiększyły się realnie o 1,4% m/m i był to najwyższy wynik od dziesięciu miesięcy. Również w porównaniu z danymi z ubiegłego roku wzrost były znaczący aż o 3,3%.

Głównie zwiększył się handel internetowy i wysyłkowy o 9,2% r/r. Następnie obroty w sklepach tekstylnych, odzieżowych, obuwniczych  i z wyrobami skórzanymi wzrosły o 4,2% r/r, a w sklepach z żywnością, napojami i wyrobami tytoniowymi o 3,6% r/r. Przychody w hipermarketach, supermarketach i galeriach handlowy zwiększyły się o 3,6% r/r, a w mniejszych sklepach spożywczych o 2,6% r/r. Natomiast przychody ze sprzedaży detalicznej innych towarów niż spożywcze wzrosły o 3,1% r/r.

Od stycznia do lipca 2015 r. handel detaliczny zwiększył się realnie o 2,6% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Według badań GfK nastroje konsumenckie Niemców były w tym okresie wyjątkowo dobre, dzięki wysokiemu zatrudnieniu i stabilnej sytuacji w kraju, a rosnące płace i niska inflacji sprzyjały wzrostowi siły nabywczej.

Źródło: Destatis, FAZ

Opracowanie: JS/WPHI Berlin