Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPolska firma AGAT wygrała przetarg na budowę myjni pociągów w Berlinie

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Katarzyna Rzeźniczek | 2015-12-29 20:55:26
agat, przetargi, innowacje

Berlin, 19.10.2015 -Polska firma AGAT wygrała przetarg na budowę myjni pociągów w Berlinie

Polska firma Agat SA z Koluszek wygrała przetarg ogłoszony przez Deutsche Bahn na budowę myjni pociągów w Berlinie. Myjnia zostanie zbudowana na stacji serwisowej SBahn Berlin-Frierdrichsfelde. 19.10. 2015 odbyła sie oficjalna uroczystość wmurowania kamienia węgielnego w obecności przedstawicieli Deutsche Bahn i Zarządu Firma Agat SA Prezesa Winkiela i W-ce Prezesa Justyny. Postępowanie przetargowe trwało 9 m-cy a konkurentami przedsiębiorstwa Agat były firmy niemieckie. Wartość kontraktu to ca 4,5 mln Euro. Dla firmy Agat to pierwszy kontrakt na terenie Niemiec w roli generalnego wykonawcy. Jak powiedział przedstawiciel DB w rozmowie z Radca WPHI Berlin Dominiak-Wozniak firma polska wygrała przetarg bo zaproponowała dobra cenę i najbardziej inteligentne rozwiązania.

Firma Agat zarejestrowała w Berlinie spółkę Achat Infrastruktur GmbH i tym samym jest kolejnym polskim inwestorem w Niemczech, oferującym nowoczesne i konkurencyjne rozwiązania inżynieryjne. Łączna wartość polskich inwestycji w RFN przekroczyła 1,3 mld Euro.

Więcej informacji o firmie: www.agat-koluszki.pl /WPHI Berlin