Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuUdany debiut polskich wynalazków na targach iENA w Norymberdze.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Katarzyna Rzeźniczek | 2015-12-29 21:07:24
polskie wynalazki, instytut motoryzacji, bielawccy

Norymberga, 27.10.2015 - Polska jest krajem partnerskim tegorocznej edycji targów iENA w Norymberdze. Polscy wynalazcy i rozwiązania innowacyjne są coraz bardziej cenione na świecie.

Polscy wynalazcy i rozwiązania innowacyjne są coraz bardziej cenione na świecie, powiedziała na konferencji prasowej przed otwarciem międzynarodowych targów wynalazczości i innowacji IENA w Norymberdze Danuta Dominiak Wozniak Radca Minister Ambasady RP. W ub. roku 130 polskich wynalazców uzyskało medale na międzynarodowych wystawach. Polskie przedsiębiorstwa zainwestowały w R&D 7,5 mld PLN . Program rządowy przewiduje podwojenie nakładów na R&D do 2020 roku. Dziennikarzom zaprezentowano dwa polskie wynalazki, które cieszyły sie dużym zainteresowaniem: unikalny fotelik dziecięcy chroniący główkę dziecka skonstruowany w warszawskim Instytucie Motoryzacji i elektryczny motor retro skonstruowany przez młodych wynalazców braci Bielawskich z Buku.

Polska jest krajem partnerskim tegorocznej edycji targów. A polskie stoisko narodowe koordynuje WPHI Berlin.