Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuRekord sprzedaży detalicznej w br.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Katarzyna Rzeźniczek | 2015-12-29 20:54:28
handel, niemccy, wphi berlin

Berlin, 24.09.2015 - Dzięki systematycznie rosnącej konsumpcji obywateli sprzedawcy detaliczni w Niemczech oczekują rekordowych obrotów na koniec 2015 r.

Dzięki systematycznie rosnącej konsumpcji obywateli sprzedawcy detaliczni w Niemczech oczekują rekordowych obrotów na koniec 2015 r. Niemiecki Związek Handlu Detalicznego (HDE) dokonał korekty prognoz dotyczących wzrostu przychodów w branży o 0,5% od 2,0% r/r i szacuje zyski na kwotę 496 mld EUR. Jeżeli płace będą rosły szybciej niż dotychczas, a inflacja utrzyma się na niskimi poziomie, to wynik może być nawet wyższy.

Najbardziej dynamicznie rozwija się sprzedaż internetowa, która może zwiększyć się średnio o 12,0% r/r. W dużych ilościach sprzedają się również kosmetyki, zegarki i biżuteria, a także sprzęt elektroniczny. Dobry nastrój konsumentów potwierdzają badania Gfk, w których obywatele coraz częściej deklarują gotowość do zakupu luksusowych towarów czy inwestowania w odnawianie mieszkań i kupowanie nowych mebli.

Jednocześnie według obliczeń instytut Ifo obawy związane ze skutkami napływu uchodźców do Niemiec są nieuzasadnione. Pieniądze przekazywane przez państwo na pomoc wydawane są głównie na zaspokojenie podstawowych potrzeb, co znajduje odzwierciedlenie we wzroście sprzedaży w supermarketach i w sklepach spożywczych.

Źródło: HDE, Gfk, Ifo, Reuters

Opracowanie JS/WPHI Berlin


Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Katalogi stron

Link building – taktyka pozyskiwania linków Żeby osiągnąć jak największą widzialn...
Polska - Toruń 2021-11-27 Dodał: Helan Paczek Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Stomatolog

Jak wybielić zęby? Dentysta Toruń Wybielanie zębów to jeden z napopularnieszych zabi...
Polska - Toruń 2021-11-27 Dodał: Helan Paczek Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów Gabinet stomatologiczny Toruń Profesjonalne wybielanie zębów...
Polska - Toruń 2021-11-27 Dodał: Sam Skaura Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert