Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuProdukcja w Niemczech w sierpniu br.: – 1,2% m/m

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Katarzyna Rzeźniczek | 2015-12-29 20:43:32
niemcy, produkcja, gospodarka, wphi berlin

Wiesbaden, 07.10.2015 - Na koniec okresu wakacyjnego produkcja w Niemczech zmniejszyła się nieoczekiwanie do najniższego poziomu od roku.

Na koniec okresu wakacyjnego produkcja w Niemczech zmniejszyła się nieoczekiwanie do najniższego poziomu od roku. Według danych Federalnego Urzędu Statystycznego w sierpniu br. spadek wyniósł aż 1,2% m/m, choć ekonomiści spodziewali się nieznacznego wzrostu o 0,2% m/m. Produkcja przemysłowa zmniejszyła się o 1,1% m/m - w tym produkcja dóbr inwestycyjnych o 2,1% m/m i dóbr konsumpcyjnych o 0,4% m/m. Natomiast produkcja budowlana spadła o 1,3% m/m i produkcja energetyczna o 1,4% m/m.

Ekonomiści przekonują, że nie powodów do niepokoju, ponieważ słabsze wyniki gospodarcze w sierpniu zazwyczaj są związane z dłuższym okresem urlopowym i mniejszym ruchem na rynku. Drugim czynnikiem może być kolejny miesiąc z rzędu spadek zamówień w przemyśle m.in. z Chin i Brazylii. Jednak warunki gospodarcze wciąż sprzyjają rozwojowi branży produkcyjnej - ceny ropy są niskie, stopy procentowe utrzymują się na niewysokim poziomie, a słabe euro pozwala na utrzymanie atrakcyjnych cen za granicą.

Źródło: Reuters, Destatis

Opracowanie: JS/WPHI Berlin


Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Pellet wędkarski - pellet zanętowy

Pellet wędkarski do połowu ryb karpiowatych.
Polska - Malbork 2021-10-15 Dodał: Paweł Ślusarczyk Turystyka, sport i rekreacja Zobacz ofertę

Kulki proteinowe zanętowe - kulki na karpie

Kulki proteinowe zanętowe do połowu karpi.
Polska - Malbork 2021-10-15 Dodał: Paweł Ślusarczyk Turystyka, sport i rekreacja Zobacz ofertę

Okna PCV

Okna Toruń Wybór okien do domu jest wyjątkowo istotny nie tylko ze względu na wygląd i ...
Polska - TORUŃ 2021-10-14 Dodał: Łukasz Bogucki Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Film, Turystyka, sport i rekreacja, Transport i logistyka Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert