Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSeminarium informacyjne nt ustawy o odnawialnych źródłach energii w Polsce

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Karolina Markowska | 2015-11-06 13:55:05
oze, ochrona środowiska, energia odnawialna


Mechanizmy i instrumenty wsparcia pozwalające na rozwój rynku energii odnawialnej w Polsce oraz promocja polskiej gospodarki to główne tematy seminarium informacyjnego dla przedsiębiorców z Niemiec. Spotkanie odbyło się 5 listopada 2015 r. na terenie Airport Center we Frankfurcie nad Menem. Partnerami przy organizacji seminarium była regionalna agencja rozwoju regionalnego Hessen Trade & Invest, Hessen Umwelttech oraz kancelaria von Zanthier&Schulz z Poznania.

Uczestnicy seminarium zapoznali się z sytuacją rynku OZE w Polsce oraz podstawami prowadzenia działalności wytwórczej w tym zakresie. Przedstawiciel Departamentu Energii Odnawialnej Ministerstwa Gospodarki przedstawił zasady funkcjonującego systemu wsparcia finansowego oraz operacyjnego dla producentów energii odnawialnej, w tym - zasady działania systemu rynkowego bazującego na systemie aukcyjnym. Podczas spotkania dyskutowano także o nowelizacji ustawy o Odnawialnych Źródłach Energii. Zwrócono uwagę, że dokument ma charakter techniczny, a jednym z najważniejszych zadań jest uspójnienie regulacji z unijnymi przepisami dotyczącymi pomocy publicznej. Ponadto przedstawiono i omówiono Krajowy Plan Działania w zakresie energii ze źródeł odnawialnych.

IMG0148edytuj opis zdjęcia

IMG0150edytuj opis zdjęcia

IMG0152edytuj opis zdjęcia

IMG0156edytuj opis zdjęcia

IMG0158edytuj opis zdjęcia