Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWystawa polskiego wzornictwa podczas międzynarodowych targów mebli i wyposażenia wnętrz IMM 2016 w Kolonii w dniach 18-24 stycznia 2016

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Karolina Markowska | 2015-12-09 15:43:05
meble, wzornictwo


Polskie wzornictwo pojawi się po raz kolejny podczas IMM Cologne – jednym z najważniejszych wydarzeń targowych z branży urządzania wnętrz w Europie. Podczas tegorocznej edycji Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Kolonii we współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza (IAM) oraz Instytutem Polskim w Düsseldorfie (IPD) pokażą niestandardową prezentację wzornictwa użytkowego. Na targach kolońskich zobaczymy projekty związane z nową technologią – przełomowe polskie pomysły, jak i przełomowe rozwiązania.

Wystawa „Bright New. Polish Ideas Applied”, kuratorowana przez Katarzynę Białousz i Annę Theiss nie będzie tylko standardową wystawą wzornictwa. Na wystawie zobaczymy projektowanie jako rozwiązywanie problemów i zaspakajanie potrzeb klienta. Kuratorki dokonały selekcji innowacyjnych polskich projektów, wybierając te, które wykorzystują nowe technologie. Nie są to jednak typowe gadżety – są to raczej „idee wcielone w życie”, przełomowe rozwiązania, które w prosty sposób ułatwiają życie użytkownikom. Eksponowane rozwiązania zostały stworzone przez polskich projektantów i inżynierów, np. stymulujący układ krążeniowy rękaw IMMU, aplikacja tylko., umożliwiająca samodzielne projektowanie własnych, niepowtarzalnych mebli z modułów, czy inteligentna lampa Kandelka, która dostosowuje barwę światła do naszych potrzeb i upodobań.

Jednocześnie w ramach wystawy zetkniemy się z polską myślą technologiczną – zaprezentowane zostaną głosy, diagnozy i prognozy polskich teoretyków designu, socjologów, filozofów. Projektowanie ukaże się nam jak pole, w którym myśl i obiekt idą ze sobą w parze, a teoria i praktyka projektowania pozostają zawsze od siebie zależne.

Bright New. Polish Ideas Applied.

18-24 stycznia 2016

IMM Cologne

Pure Talents / Halla 4. 2 / E 12

 

Wystawcy i obiekty

 

meble modułowe tylko./tylko.; rękaw IMMU/Findustri; inteligentny pasek do zegarka uBirds/uBirds; technologia łącząca dom ze smartfonem OORT/OORT; inteligenta lampa Kandelka/Kandelka, sztuczna pszczoła B-Droid/Politechnika Warszawska; Bakteriobójczy koncentrat z kapusty/Instytut Chemii Przemysłowej w Warszawie; Maszyna do ryb/Morski Instytut Rybacki w Gdyni; Laserowy wykrywacz alkoholu w pojeździe/Instytut Optoelektroniki WAT w Warszawie; wieloczujnikowy elektroniczny nos

E-nos/Politechnika Gdańska

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Skaj pikowany tapicerski

Skaj pikowany to jeden z najczęściej wybieranych materiałów tapicerskich. Tkaniny pikowane zrewol...
Polska - Nowa Sól 2019-05-16 Dodał: Mariusz Giwierski Meble, Produkcja mebli Zobacz ofertę

Nici techniczne

Techniczne nici poliestrowe odporne na światło uv i wodoszczelne. Bardzo mocne nici, które się ni...
Polska - Nowa Sól 2020-09-08 Dodał: Mariusz Giwierski Meble Zobacz ofertę
Polska - Nowa Sól 2020-08-28 Dodał: Jacek Hłubowski Meble Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert