Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuTARGI REHACARE INTERNATIONAL 2012 w Düsseldorfie

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Sławomir Lewandowski | 2015-12-17 12:50:42
niemcy, germany

TARGI REHACARE INTERNATIONAL 2012 w Düsseldorfie

TARGI REHACARE odbyły się w Düsseldorfie w dniach 10-13 października br. Targi REHACARE pokazały nowe narzędzia i wyniki prowadzonych badań, które są inspiracją na przyszłość w ułatwianiu samodzielnego życia osobom niepełnosprawnym. Podczas targów zaprezentowano nowoczesne roboty usługowo-pomocowe, które mogą w przyszłości pomóc w opiekowaniu się ludźmi potrzebującymi opieki, osobami starszymi bądź niepełnosprawnymi. Pokazano, że taki robot nie może zastąpić człowieka ale dzięki ciągłemu doskonaleniu i zastosowaniu w nim wysoko wyspecjalizowanych rozwiązań może być ogromnym wsparciem dla osób opiekujących się osobami niepełnosprawnymi. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się produkty i sprzęt do codziennego użytku, zwłaszcza wózki inwalidzkie, gdyż co druga osoba koncentrowała na nich swoją uwagę. Około 47% wśród zwiedzających było zainteresowanych zakupem tego rodzaju pojazdów w celu ułatwienia sobie codziennych spacerów i zwiększenia swojej mobilności.

Targi przyciągnęły około 52000 zwiedzających (w 2011 r. było 47000 zwiedzających).

W ogólnej ocenie Targi REHACARE otrzymały najwyższe oceny od około 95 procent zwiedzających.

Pozytywne wyniki reprezentatywnych badań zwiedzających zostały również potwierdzone przez wystawców.

W tegorocznej imprezie wzięło udział 851 wystawców z 32 krajów.

Z polskimi wystawcami spotkali się na ich stoiskach przedstawiciele WPHI Kolonia. W rozmowach poruszano m.in. możliwości dofinansowania polskich firm w ramach programów oferowanych przez Ministerstwo Gospodarki, a także inne instrumenty wsparcia działań proeksportowych.

Polscy wystawcy bardzo wysoko ocenili poziom imprezy oraz kontakty z klientami, gdyż do docelowych grup zwiedzających zaliczyć można było: indywidualnych klientów, producentów, międzynarodowych ekspertów, lekarzy, a także przedstawicieli branży z całego świata.

Wśród wystawców tegorocznych Targów znalazło się sześć firm z Polski:

 

ALREH - Dla firmy ALREH misją jest zapewnienie szczególnych potrzeb dzieci, młodzieży, dorosłych, ich rodzin i opiekunów z tych najlepszych produktów rehabilitacyjnych jakości i promowania nowych. Firma stworzyła unikalny system podnoszenia, który sprawia, że wstawanie z wózka do pozycji pionowej jest bardzo łatwe, nawet gdy użytkownicy niepełnosprawni są słabi lub ciężcy. Głównym produktem jest grupa dynamicznych stojaków, które umożliwiają osobom wstanie i pójście do przodu, do tyłu oraz obrócenie się. W roku 2007 firma zdecydowała się na rozpoczęcie produkcji niektórych produktów, tak aby były dostępne dla osób, które potrzebują aktywnej rehabilitacji w ich codziennym życiu. Przedstawiciele firmy są dumni ze swoich unikalnych produktów i wierzą, że nowy pomysł stojaka, który był promowany podczas targów, poprawi jakość życia tych osób niepełnosprawnych, które nie są w stanie efektywnie wykorzystać innej bardziej wyrafinowanej metody rehabilitacji. Promowana gama stojaków jest odpowiednia dla szerokiej grupy osób niepełnosprawnych bez względu na wiek, wagę i wzrost.

www.alreh.pl

HARPO Sp. z o.o. - Harpo to firma z misją tworzenia ambitnych i nowoczesnych rozwiązań dla osób niepełnosprawnych w oparciu o technologie elektroniczne i informatyczne. Za pomocą tych rozwiązań starają się usuwać niepełnosprawność.

To zobowiązanie realizują poprzez:

  • prace badawcze nad nowymi rozwiązaniami,
  • ciągłe poszukiwanie nowych rozwiązań na całym świecie i dostarczanie ich swoim klientom,
  • zwiększanie skali działania tak, by dostarczane rozwiązania mogły być tańsze (tj. bardziej dostępne).
  • Harpo istnieje od roku 1985. Prawie od początku działalności dostarczali sprzęt elektroniczny i komputerowy oraz oprogramowanie osobom niewidomym. Od roku 2001 również dostarczają sprzęt wspomagający komunikację. Dzięki produktom firmy HARPO tysiące niepełnosprawnych odzyskało możliwość nauki, pracy i odnoszenia sukcesów.
  • Oprócz działalności dystrybucyjnej firma prowadzi prace badawcze, dzięki którym powstało szereg nowych produktów (syntezator mowy Kubuś - 1993, Auto-Lektor - 1998, BraillePen - 2003, Afasystem - 2005, BraillePen 12 - 2006). Dział badawczy stanowi największy dział firmy.
  • Przez wiele lat istnienia otrzymali szereg nagród i wyróżnień: Na Światowym Kongresie Brajlowskim Braille21 w Lipsku (28-30 września 2011 roku), ich produkt BraillePen 12, został uznany za jeden z pięciu najbardziej innowacyjnych produktów, pomocnych osobom niewidomym. Dyplom Światowej Unii Niewidomych jest dla nich podkreśleniem uznania i zasług, jakie wnoszą w świat niewidomych i słabowidzących.

www.harpo.com.pl

LIW care technology Sp. z o.o. - Firma LIW care technology jest polskim producentem innowacyjnych urządzeń rehabilitacyjnych. Oferuje wyjątkowy sprzęt rehabilitacyjny - chroniony patentami, projektowany i produkowany w Polsce. Proponowane przez firmę urządzenia są wykonywane z wykorzystaniem najnowszych technologii i materiałów. Firma jako producent sprzętu wykorzystywanego w rehabilitacji osób niepełnosprawnych konkuruje na rynku innowacyjnością nowych produktów, cechujących się wcześniej niestosowanymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi i możliwościami funkcjonalnymi jak również konkurencyjną ceną. Współpracując z fizjoterapeutami, rehabilitantami, a także wykorzystując wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami niepełnosprawnymi wprowadzają na rynek urządzenia, które ułatwiają funkcjonowanie i wspomagają procesy leczenia i rehabilitacji a także zaspokajają indywidualne potrzeby swoich klientów. W celu sprawnej obsługi i dostępu do oferowanego sprzętu stale poszerzają sieć dystrybutorów w całej Polsce.

www.liwcare.pl

MBL - jest wiodącym dostawcą dla przemysłu wózkowego. Posiada szeroki wybór wysokiej jakości napędów elektrycznych, tworzących niepowtarzalną kombinację, która pozwala na elastyczne i indywidualnie zaprojektowane rozwiązania OEM dla swoich klientów. Przedstawiciele firmy MBL podczas targów podkreślali, że największe znaczenie ma dla nich stworzenie bliskiej współpracy z klientami, gdzie elastyczność, zaangażowanie i otwartość w stosunku do klienta są elementami kluczowymi. Takie podejście często prowadzi do indywidualnego podejścia do danego klienta i pozwala znaleźć najlepsze i najbardziej opłacalne rozwiązanie, aby sprostać potrzebom odbiorców sprzętu firmy MBL.

www.mbl.pl

NOEL - firma powstała w 2000 roku z potrzeby stworzenia polskich urządzeń do pracy z dziećmi specjalnej troski. Spotkanie rehabilitanta 3-letniej Kasi z jej rodzicami zaowocowało współpracą, której efektem jest jedyny w swoim rodzaju pionizator (parapodium statyczne) oraz oryginalne foteliki rehabilitacyjne. Wymagania małych pacjentów są prawdziwym wyzwaniem dla każdego producenta, a wola dziecka do współpracy równie ważna, jak wiedza fachowa i wysiłki rodziców. Biorąc to pod uwagę firma NOEL stworzyła urządzenia ergonomiczne, ładne , bezpieczne , o wysokich walorach terapeutycznych. Firma NOEL pragnąc być blisko swoich małych odbiorców tworzy systematycznie sieć dystrybutorów.

www.noel.krakow.pl

TERMA Sp z o.o. - firma działa prężnie na rynku produktów grzewczych oraz urządzeń budowlanych. TERMA Sp z o.o wychodząc naprzeciw oczekiwaniom odbiorców stale poszerza swoją ofertę o kolejne, wysokiej jakości produkty dostosowane specjalnie do indywidualnych potrzeb. Przejawem rozwoju i dążeń do ciągłego doskonalenia pod względem zarówno jakościowym, technologicznym, jak i innowacyjnym, są poszukiwania możliwości ciągłego wdrażania nowych produktów. Dział Produktów Medycznych stanowi odpowiedź na zapotrzebowanie rynku rehabilitacyjnego na sprzęt skuteczny i wysokiej jakości, dostępny dla każdego pacjenta.

www.termamed.pl


Następne targi REHACARE odbędą się w dniach 25-28 września 2013 roku w Düsseldorfie.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Pellet wędkarski - pellet zanętowy

Pellet wędkarski do połowu ryb karpiowatych.
Polska - Malbork 2021-10-15 Dodał: Paweł Ślusarczyk Turystyka, sport i rekreacja Zobacz ofertę

Kulki proteinowe zanętowe - kulki na karpie

Kulki proteinowe zanętowe do połowu karpi.
Polska - Malbork 2021-10-15 Dodał: Paweł Ślusarczyk Turystyka, sport i rekreacja Zobacz ofertę

Okna PCV

Okna Toruń Wybór okien do domu jest wyjątkowo istotny nie tylko ze względu na wygląd i ...
Polska - TORUŃ 2021-10-14 Dodał: Łukasz Bogucki Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Film, Turystyka, sport i rekreacja, Transport i logistyka Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert