Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuBUCHMESSE– Międzynarodowe Targi Książki; Frankfurt/Menem

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Sławomir Lewandowski | 2015-12-17 12:49:58
niemcy, germany

W dniach 10-14 października br. we Frankfurcie/Menem odbywały się Międzynarodowe Targi Książki, które od lat należą do najważniejszych wydarzeń w tej dziedzinie na świecie. W tegorocznej edycji targów wzięło udział ponad 7.000 wystawców z 70 krajów, którzy prezentowali swoją ofertę na 170.000 m². W tej liczbie była również rekordowa liczba wystawców z Polski - 60. Dla porównania w ubiegłym roku we Frankfurcie/Menem gościło 38 wystawców z naszego kraju.

W dniach 10-14 października br. we Frankfurcie/Menem odbywały się Międzynarodowe Targi Książki, które od lat należą do najważniejszych wydarzeń w tej dziedzinie na świecie. W tegorocznej edycji targów wzięło udział ponad 7.000 wystawców z 70 krajów, którzy prezentowali swoją ofertę na 170.000 m². W tej liczbie była również rekordowa liczba wystawców z Polski - 60. Dla porównania w ubiegłym roku we Frankfurcie/Menem gościło 38 wystawców z naszego kraju.

W tym roku oferta Polski prezentowała się bardzo okazale i obejmowała m. in.: książki dla dzieci, pomoce dydaktyczne, programy komputerowe do nauki, media elektroniczne, gazety, czasopisma, pocztówki, mapy, komiksy, kalendarze, programy telewizyjne, jak również usługi drukarskie. Warto wspomnieć, że na zbiorczym stoisku zorganizowanym przez Instytut Książki (www.instytutksiazki.pl) z Krakowa prezentowały się wszystkie liczące się w Polsce wydawnictwa w liczbie 40, które przedstawiły swoje nowości wydawnicze. W tym gronie były m. in. wydawnictwa oferujące publikacje naukowe (Oficyna Naukowa, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, PWN, Wydawnictwa Edukacyjne Parpamedia, Instytut Pamięci Narodowej, Wydawnictwo Uniwersytetu Warszawskiego), literaturę piękną (Wydawnictwo Literackie, Biały Kruk, Znak, Wydawnictwo Arkady, Nasza Księgarnia, Czytelnik, Świat Książki, a także Bellona) jak również oficyny oferujące pozycje religijne (Wydawnictwo Św. Wojciech, W Drodze, W.A.B.).

Bardzo dobrze prezentowała się też oferta polskich firm w zakresie e-learning. Na uwagę zasługuje tu szczególnie stoisko firmy Young Digital Planet z Gdańska (www.ydp.eu ). Firma posiada ponad 20-letnie doświadczenie w elektronicznych podręcznikach i pomocach do naukowych. Obecnie należy już do światowej czołówki w swojej dziedzinie. Zatrudnia ok. 350 pracowników i co ważne cały proces tworzenia tych programów odbywa się w zakładzie, bez zlecania jakichkolwiek usług na zewnątrz. Young Digital Planet wchodzi dynamicznie na rynek niemiecki. Spółka może się pochwalić dużym zleceniem realizowanym od 2010r. na rzecz Stowarzyszenia Niemieckich Wydawców skupiających ponad 80 wydawnictw. Dostarczane kursy są dostosowane do niemieckiego rynku i potrzeb uczniów w Niemczech. W tym samym segmencie działa firma SuperMemo World (www.supermemo.net ) która zajmuje się dostarczaniem użytkownikom wygodnych i efektywnych rozwiązań wspomagających uczenie, które oparte są na unikalnej metodzie optymalizacji powtórek SuperMemo. Firma powstała w 1991r. i w międzyczasie zdobyła już liczne nagrody i wyróżnienia, jak: Złoty medal Targów Poznańskich, Infosystem w 1994r., Wybór roku 1995 czytelników PC World Komputer, Produkt Roku 1997 przyznany przez redakcję PC Kuriera, Nagroda Cena/Jakość magazynu PC Format w 2009 roku.

Na targach swoje usługi oferowały też polskie drukarnie, jak np.: Drukarnia Skleniarz (www.skleniarz.eu ) oraz Drukarnia Tolek (www.tolek.com.pl ). Obie firmy współpracują już z niemieckimi wydawnictwami, którzy są największymi zleceniodawcami spośród klientów zagranicznych. Dzięki poprawie wizerunku, dopracowaniu oferty obu drukarniom udało się w ostatnich latach zdobyć o wiele lepsze pozycjonowanie w najważniejszych wyszukiwarkach, jak Google. Zaowocowało to nowymi zleceniami z zagranicy.

Warto wspomnieć o udziale wydawnictwa Murator Expo (www.muratorexpo.pl ) które jest głównym organizatorem międzynarodowych targów książki w Warszawie mających już wieloletnią historię. Przedstawiciele wydawnictwa zachęcali uczestników targów Buchmesse do udziału w tej imprezie, która z każdym rokiem zdobywa na znaczeniu. W tegorocznej edycji targów wzięło udział ponad 600 wystawców z 19 krajów. Kolejna edycja targów odbędzie się w dniach 16-19 maja 2013r. na nowo otwartym Stadionie Narodowym w Warszawie. Organizatorzy spodziewają się, że w przyszłym roku w targach weźmie udział ok. 800 wystawców.

Z polskimi wystawcami spotkali się na ich stoiskach przedstawiciele WPHI Kolonia. W rozmowach poruszano m.in. możliwości dofinansowania polskich firm w ramach programów oferowanych przez Ministerstwo Gospodarki i innych instrumentów wsparcia działań proeksportowych. Przedstawiciele Wydziału proponowali także promocję swojej oferty poprzez comiesięczny Newsletter w j. niemieckim oraz stronę internetową.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Pellet wędkarski - pellet zanętowy

Pellet wędkarski do połowu ryb karpiowatych.
Polska - Malbork 2021-10-15 Dodał: Paweł Ślusarczyk Turystyka, sport i rekreacja Zobacz ofertę

Kulki proteinowe zanętowe - kulki na karpie

Kulki proteinowe zanętowe do połowu karpi.
Polska - Malbork 2021-10-15 Dodał: Paweł Ślusarczyk Turystyka, sport i rekreacja Zobacz ofertę

Okna PCV

Okna Toruń Wybór okien do domu jest wyjątkowo istotny nie tylko ze względu na wygląd i ...
Polska - TORUŃ 2021-10-14 Dodał: Łukasz Bogucki Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Film, Turystyka, sport i rekreacja, Transport i logistyka Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert