Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuGLASSTEC 2012 – Międzynarodowe Targi Produkcji i Przetwórstwa Szkła oraz Wyrobów Gotowych

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Sławomir Lewandowski | 2015-12-17 12:47:57
niemcy, germany

W dniach 23-26 października br. w Düseldorfie odbywały się najważniejsze targi dla przemysłu szklarskiego, targi GLASSTEC, na których spotkała się cała branża szklarska.

W dniach 23-26 października br. w Düseldorfie odbywały się najważniejsze targi dla przemysłu szklarskiego, targi GLASSTEC, na których spotkała się cała branża szklarska.

W ciągu czterech dni targi odwiedziło około 43 000 zwiedzających. Wśród osób odwiedzających targi GLASSTEC byli specjaliści z przemysłu maszynowego, produkcji, przetwórstwa i uszlachetniania szkła, rzemiosła, architektury/budownictwa, a także okien/fasad i branży solarnej.

W tegorocznej imprezie wzięło udział 1 162 wystawców z całego świata.

Targi GLASSTEC to wiodąca na świecie impreza, odbywająca się co 2 lata i dająca jej uczestnikom niepowtarzalną okazję zapoznania się z najnowszymi produktami i rozwiązaniami technologicznymi, informacjami i opiniami wiodących światowych oferentów branżowych.

Jako jedyne targi specjalistyczne na świecie koncentrują się na szkle we wszystkich jego aspektach, w tym technologii jego produkcji, procesach jego przetwarzania i wykańczania, surowcach do jego produkcji, produktach ze szkła oraz ich zastosowaniu, maszynach i narzędziach oraz częściach zamiennych. Tym samym przyciągają przedstawicieli przemysłu szklarskiego i maszynowego, rzemiosła, architektów, projektantów elewacji oraz inżynierów z całego świata.

Podczas targów GLASSTEC odbywały się liczne pokazy i imprezy towarzyszące, takie jak np. „glass technology live" czy Konferencja „Solar meets Glass - 3rd Industry Summit for Markets, Costs and Technology", których tematem przewodnim było szkło, mające zastosowanie m.in. w architekturze, przemyśle oraz sztuce z uwzględnieniem szkła strukturalnego i konwencji architektonicznej.

Z polskimi wystawcami spotkał się na ich stoiskach Pan Stanisław Hebda, Kierownik WPHI Kolonia. W rozmowach poruszano m.in. ewentualne nowości w ofercie danej firmy, zainteresowanie stoiskiem wśród odwiedzających gości branżowych, możliwości dofinansowania polskich firm w ramach programów oferowanych przez Ministerstwo Gospodarki, a także inne instrumenty wsparcia działań proeksportowych, dotychczasowe osiągnięcia w kraju i zagranicą.

Polscy wystawcy bardzo wysoko ocenili poziom imprezy oraz kontakty z klientami, gdyż tegoroczne targi GLASSTEC, dzięki swej bogatej ofercie wyrobów szklanych do zastosowania w budownictwie, przyciągnęły dużą liczbę inżynierów, architektów i projektantów budynków. Do docelowych grup zwiedzających zaliczyć można było również indywidualnych klientów, handlowców, producentów, międzynarodowych ekspertów, a także przedstawicieli branży z całego świata (menadżerowie średniego i najwyższego kierownictwa stanowili ponad dwie trzecie odwiedzających tegoroczne targi GLASSTEC).

W targach GLASSTEC wzięli udział następujący wystawcy z Polski:

 

Zaklady Magnezytowe ''ROPCZYCE'' S.A.

www.ropczyce.com.pl

 

Zakłady Magnezytowe "Ropczyce" S.A. są największym producentem ceramicznych materiałów ogniotrwałych w Polsce i jednym z największych w Europie. Materiały te są nieodzownym elementem wyłożeń pieców i naczyń termicznych eksploatowanych w wysokich temperaturach.

 

Orpel Spółdzielnia Usług Techniczno-Handlowych i Wdrożeń

www.orpel.com.pl

W pierwszych latach swego istnienia podstawowym zadaniem firmy Orpel były prace badawczo-rozwojowe, badania laboratoryjne materiałów oraz prace konstrukcyjno-technologiczne wyrobów przemysłów włókienniczego oraz przemysłu skórzanego.

Firma Orpel specjalizuje się w produkcji odzieży ochronnej osobistej, a w szczególności rękawic ochronnych: antywibracyjnych, przeciwprzecięciowych, niepalnych i termoizolacyjnych i innych specjalnego przeznaczenia. Systematycznie firma rozszerza swoją działalność w dziedzinie wyrobów ortopedycznych.

Produkowane przez nich wyroby powstają z najwyższej jakości surowców w oparciu o nowoczesny park maszynowy, co pozwala osiągnąć wysoką jakość i trwałość produktów, a przede wszystkim podnosi bezpieczeństwo użytkowników na stanowisku pracy.
Firma Orpel posiada w swojej ofercie m.in. rękawice antywibracyjne, rękawice przeciwprzepięciowe - dziane z rdzeniem stalowym, rękawice niepalne i termoizolacyjne, z włókien paraaramidowych, inne rękawice specjalnego przeznaczenia oraz odzież niepalną.

 

Biuro Handlowe "PROMYK"

www.panx.com.pl

Firma stworzyła wyspecjalizowany produkt o najwyższej jakości według własnego wzoru i z zastosowaniem własnej technologii - PANX-Yellow Chalk®, tzw. żółtą kredę używaną na całym świecie do produkcji szyb. Produkt PANX-Yellow Chalk® cieszy się ogromnym uznaniem wśród producentów szyb w Ameryce Północnej i Południowej, Europie, Afryce oraz Azji.

 

Diament Sp. z o.o.

www.diament.com.pl

Firma Diament to producent nowoczesnych narzędzi diamentowych, znajdujących swoje zastosowanie między innymi w wymagającym przemyśle hutniczym. Prezentowane podczas targów piły, ściernice, wiertła, tarcze diamentowe oraz inne narzędzia do szkła, betonu, kamienia czy asfaltu to jakość na światowym poziomie osiągnięta, dzięki własnym, innowacyjnym technologiom oraz najwyższym standardom produkcyjnym.

Wyroby firmy Diament są dostosowywane do specjalnych wymagań klienta, a nadawane im właściwości dopasowywane do warunków pracy narzędzia diamentowego. Dzięki indywidualnemu podejściu do każdej produkowanej tarczy, piły czy frezu - obróbka szkła, kamienia oraz betonu staje się znacznie szybsza i bardziej ekonomiczna.

Doświadczenie oraz wiedza zdobyta dzięki ponad dwudziestoletniej obecności na europejskim rynku pozwoliło opracować szeroką gamę oprzyrządowania do centrów obróbczych CNC m.in. takich marek jak Bavelloni, Szkło-Tech i chociażby Intermac.

Mając na uwadze zmieniające się oczekiwania rynku, firma Diament nieustannie wzbogaca i unowocześnia swój asortyment w nowoczesne narzędzia, takie jak: piły, tarcze, frezy, wiertła czy trzpienie. Oferuje również ogrom wiedzy swoich doradców w dziedzinie doboru narzędzia oraz odpowiednich parametrów obróbki szkła, ceramiki, kamienia, betonu oraz asfaltu.

Dzięki najwyższej jakości świadczonych usług, rzetelności i profesjonalizmowi firma Diament zyskała zaufanie szerokiego grona odbiorców specjalizujących się w takich dziedzinach jak obróbka szkła, ceramiki czy asfaltu. Proponowane przez firmę narzędzia: tarcze diamentowe, frezy, piły do szkła, ceramiki, kamienia oraz betonu wyróżniają się długą żywotnością, a także doskonałymi właściwościami skrawającymi.

 

eco In spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k.

www.ecoin.pl

Firma eco In zaopatruje klientów w materiały, produkty i technologie wykorzystywane przy wytwarzaniu szyb zespolonych. Firma eco In dostarcza wszystkie materiały niezbędne w produkcji szyb, udziela doradztwa w kwestii technologii zespalania szyb, doboru oprzyrządowania i zastosowań odpowiednich urządzeń oraz prowadzi serwis urządzeń do nakładania mas: uruchamiania, przeglądy, remonty.

 

EPOGLASS (dawniej EPO Warsztat Elektromechaniczny)

www.epoglass.eu

Firma od początku swojej działalności zajmowała się konstruowaniem i wykonywaniem elektrycznych pieców nisko, średnio i wysoko temperaturowych. Firma wykonuje piece do: ceramiki, szkła (topienia, gięcia, zdobienia, odprężania, laminowania), metali (topienia , wygrzewania, obróbki termicznej) oraz innych procesów temperaturowo-czasowych.

W firmie wykonano około 2000 szt. różnych pieców. Od 2006 roku firma specjalizuje się w technologii laminowania szkła metodą próżniową przy użyciu folii EVA. Firma opracowała i wykonuje siedem modeli pieców do laminowania szkła: EPL-36, EPL-30-4/2, EPL-18-3/2, EPL-24, EPL-18-4, EPL-12-3, LAMI-1300. Firma sprzedaje piece wraz z kompletną dokumentacją DTR, a także z uruchomieniem u klienta oraz nauką całej technologii laminowania.

W procesie laminowania szkła powstają szyby zarówno bezpieczne jak i dekoracyjne a także szyby hi-tech.

Firma oferuje bezpłatną prezentację galerii szyb oraz pieców w swojej siedzibie. Udziela również doradztwa technicznego z zakresu pieców różno temperaturowych oraz procesu laminowania szkła. Oferuje szkło laminowane, piece do laminowania, folie EVA laminującą, wyposażenie dodatkowe.

 

GIR Europa Sp. z o.o.

www.gir.eu

Firma GIR EUROPA prezentowała podczas targów szeroką gamę materiałów ogniotrwałych.

 

TECHGLASS Sp. z o.o.

www.techglass.pl

TECHGLASS jest dostawcą produktów i usług dla przemysłu szklarskiego. Firma wykonuje piece szklarskie, zasilacze i zestawiarnie oraz wszystkie związane z nimi usługi.

Techglass świadczy swoje usługi dla przemysłu szklarskiego zarówno w Polsce jak i zagranicą stając się wiodącą firmą w zakresie:

  • Projektowania i budowy linii do produkcji szkła
  • Projektowania i budowy pieców szklarskich
  • Projektowania i budowy zasilaczy szklarskich
  • Projektowania i budowy zestawiarni surowców
  • Projektowania i montażu systemów pomiarowych i sterowania
  • Napraw pieców szklarskich „na gorąco" i na „zimno"
  • Spustów szkła, chłodzenia pieców, ich rozgrzewania i napełniania stłuczką
  • Wytwarzaniem oprzyrządowania pieców
  • Ustawiania i optymalizacji parametrów eksploatacyjnych pieców
  • Diagnostyki stanu technicznego pieców

W związku z tym, że Techglass legitymuje się aktualnym certyfikatem ISO9001 klient może mieć pewność, że procedury zapewniające jakość świadczonych usług są przestrzegane na każdym etapie realizacji umowy. W okresie ponad dwudziestoletniej działalności Techglass stał się obecny w wielu krajach świata m.in.: Niemcy, Wielka Brytania, Francja, Włochy, Węgry, Mołdawia, Ukraina, Białoruś, Rosja, Iran, Arabia Saudyjska, Kuwejt, Indie, Indonezja.

 

EPO Paweł Urbański

www.epo.pl

Firma EPO zajmuje się sprzedażą i serwisem maszyn szklarskich. Oferuje pełny zakres wyposażenia zakładów szklarskich od noży do cięcia po piece do hartowania szkła i centra obróbcze. Firma zapewnia profesjonalne uruchomienie maszyn i polski serwis. Firma oferuje piece do laminowania szkła, nowatorską technologię produkcji szkła dekoracyjnego i bezpiecznego.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Pellet wędkarski - pellet zanętowy

Pellet wędkarski do połowu ryb karpiowatych.
Polska - Malbork 2021-10-15 Dodał: Paweł Ślusarczyk Turystyka, sport i rekreacja Zobacz ofertę

Kulki proteinowe zanętowe - kulki na karpie

Kulki proteinowe zanętowe do połowu karpi.
Polska - Malbork 2021-10-15 Dodał: Paweł Ślusarczyk Turystyka, sport i rekreacja Zobacz ofertę

Okna PCV

Okna Toruń Wybór okien do domu jest wyjątkowo istotny nie tylko ze względu na wygląd i ...
Polska - TORUŃ 2021-10-14 Dodał: Łukasz Bogucki Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Film, Turystyka, sport i rekreacja, Transport i logistyka Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert