Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuVISCOM – Międzynarodowe Targi Komunikacji Wizualnej, Technologii Reklamy i Designu

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Sławomir Lewandowski | 2015-12-17 12:47:19
niemcy, germany

Międzynarodowe Targi Komunikacji Wizualnej, Technologii Reklamy i Designu również w tym roku oferowały szeroki wachlarz innowacji! Dzięki bogatemu programowi targi Viscom odzwierciedlały się różnorodnością świata reklamy.

Międzynarodowe Targi Komunikacji Wizualnej, Technologii Reklamy i Designu również w tym roku oferowały szeroki wachlarz innowacji! Dzięki bogatemu programowi targi Viscom odzwierciedlały się różnorodnością świata reklamy.

Targi Viscom, które odbyły się we Frankfurcie nad Menem w dniach 25-27 października 2012 roku obejmowały przegląd całej branży reklamowej oraz marketingowej, począwszy od poligrafii, oznakowania i opakowania, przez projektowanie graficzne i materiały innowacyjne w branży, a skończywszy na reklamie świetlnej oraz komunikacji wizualnej.

Targi Viscom przyciągnęły około 12 100 zwiedzających z całego świata, którzy poszukiwali nowych rozwiązań oraz technologii u wystawców. Na targach zostały zaprezentowane najnowsze trendy, standardy, a także wzorce w branży reklamy i marketingu. Targi stanowiły również żywą wymianę nowych pomysłów i koncepcji w środowisku innowacyjnych technik.

Nowością prezentowaną podczas Viscom Frankfurt 2012 była specjalna wystawa tematyczna „Eco Future". „Eco Future" przedstawiała wszystkie aspekty zrównoważonego druku (czyli inaczej przyjaznego środowisku) i produkcji mediów wielkoformatowych (Large Format Printing), a wszystko to w odniesieniu do perspektywy ekonomicznej, ekologicznej i społecznej. Podczas wystawy pokazano liczne i zróżnicowane możliwości skutecznej i inteligentnej komunikacji oraz nowości i trendy branżowe, ale przede wszystkim wystawa była kopalnią nowych pomysłów.

Targi Viscom odnotowały nowe rekordy pod względem liczby wystawców oraz zwiedzających. W imprezie wzięło udział 327 wystawców z 32 krajów, wśród których znalazło się 20 firm z Polski.

Z polskimi wystawcami spotkali się na ich stoiskach przedstawiciele WPHI Kolonia. W rozmowach poruszano m.in. ewentualne nowości w ofercie danej firmy, zainteresowanie stoiskiem wśród odwiedzających gości branżowych, przekazano informacje dotyczące możliwości dofinansowania polskich firm w ramach programów oferowanych przez Ministerstwo Gospodarki (np. branżowe programy promocji) oraz możliwości wsparcia przez inne agencje rządowe. Zaproponowano wsparcie ze strony WPHI Kolonia w zakresie promocji polskich wystawców na stoiskach informacyjno-promocyjnych Wydziału, na stronie internetowej WPHI oraz na łamach Newslettera, a także poprzez PPE. Zaoferowano pomoc w nawiązaniu nowych kontaktów z niemieckimi firmami poprzez udostępnianie przez Wydział adresów niemieckich firm handlowych z wewnętrznej bazy danych. Wysłuchano opinii wystawców o viscom.

Polscy wystawcy wysoko ocenili poziom imprezy oraz kontakty z kontrahentami, gdyż do docelowych grup zwiedzających można było zaliczyć m.in.: agencje reklamowe, gości z przemysłu, handlu i marketingu, dostawców usług i mediów, a także dystrybutorów. Dla specjalistów od marketingu, projektantów obiektów, twórców marek, sprzedawców, techników reklam lub specjalistów do spraw druku targi Viscom stanowiły giełdę pomysłów, dobrych praktyk i szansę współpracy.

Polskę reprezentowali m.in. tacy wystawcy jak:

ATS Display Sp. z o.o. firma podczas targów Viscom 2012 otrzymała nagrodę SUPERSTAR w kategorii: Longterm International Digital Signange. Wiedza, umiejętności projektantów ATS Display i ich udział w wydarzeniach prezentujących trendy światowego designu są podstawą najwyższej jakości projektów. Designerzy dbają o każdy etap realizacji i każdy element projektu: od precyzji konceptów, poprzez estetykę wizualizacji, aż po ergonomię finalnego wzoru. Bez developmentu nawet najbardziej kreatywne pomysły designerów mogłyby zostać tylko szkicami na papierze. Dzięki wdrożeniom www.atsdisplay.com realizowana idea marketingowa nabiera realnych kształtów. Koncepcje projektantów przeistaczane są w konkretne produkty o najwyższych walorach estetycznych, technicznych i funkcjonalnych. Dzięki temu szybko stają się realizacjami. Design ATS Display to synonim wizualnego umiaru, skupienia na obiekcie, jak również doprowadzenia go do ideału. Produkcja w ATS Display to skuteczność zaczerpnięta z wielu lat praktyki, odpowiedzialności i wiedzy. Dział realizacji ATS Display cechuje połączenie najnowszych technologii oraz ambicji stałego doskonalenia warsztatu i poszerzania potencjału firmy. Efektem końcowym jest najwyższa jakość produktu: bezbłędnego zarówno od strony technicznej jak i estetycznej. IKONOS Large Format Printing Media jest jednym z wiodących europejskich producentów mediów do zadruku wszystkimi rodzajami ploterów solwentowych, do aplikacji zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych.

Większość sprzedawanych materiałów pochodzi z Azji - trzeba przyznać nie zawsze powtarzalnych i najwyższej jakości. Uznali, że wejście z produkcją wysokojakościowych materiałów indoor i outdoor na rynek polski i europejski będzie dobrym posunięciem. W rezultacie w Opolu stanęła unikalna w tej części Europy linia produkcyjna.

Inwestycja ta umożliwia produkcję wysokiej jakości materiałów Ikonos do wydruków wielkoformatowych. Jako że linia produkcyjna jest nowoczesna, możliwa jest na niej produkcja różnorodnych materiałów, toteż firma jest otwarta na sugestie klientów.

Ważnym czynnikiem jest czas dostawy - na sprowadzane z Azji materiały często trzeba czekać wiele tygodni lub miesięcy. Produkcja zlokalizowana w Europie Środkowej umożliwia skrócenie czasu realizacji zamówień do kilku dni. Jest to bardzo ważne dla odbiorców. Moce produkcyjne jakimi dysponują, dają im możliwość prowadzenia sprzedaży w ilościach hurtowych na terenie całej Europy. Ponadto, z Azji nie ma możliwości zamówienia mniej niż jednego kontenera, a firma www.ikonosmedia.eu - myśląc o swoich klientach - akceptuje zamówienia nawet mniejszych ilości.

SimpliCity Sp. z o.o. wytwarza materiały reklamowe od projektu do produkcji, wwwsimplicity.pl zajmuje się poligrafią, wielkoformatowymi wydrukami, produkcją gadżetów i strojów, szukając przy tym indywidualnych rozwiązań. Podczas targów podkreślali, że spośród innych wyróżnia ich to, iż są w stanie wyprodukować wszystko i w każdym nakładzie, gdyż znają sprawdzone rozwiązania i nie boją się ich używać.

Studio55 Sp. z o.o. - Factory tworzy centralę produkcji pneumatycznych konstrukcji reklamowych, www.studio55.info dostarcza najwyższej jakości produkty do wielu krajów, m.in. do Niemiec. Jest największym producentem reklamy pneumatycznej w Polsce. Firma specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości produktów tj. balony z nadrukiem, atrapy produktów, namioty, bramy, billboardy reklamowe, chwieje, zamki do skakania, kostiumy, flagi reklamowe itd. Ich motto brzmi "Wszystko co wyobrażalne jest wykonalne".

Firma LYNX - przy zastosowaniu zaawansowanych, nowoczesnych technologii i inteligentnych rozwiązań zajmuje się projektowaniem i produkcją maszyn CNC: ploterów termicznych, ploterów tnących, maszyn laserowych tnąco - grawerujących i frezujących. Zajmuje się też tworzeniem oprogramowania sterującego i graficznego do maszyn CNC. Firma LYNX w swojej ofercie posiada maszyny gotowe i na zamówienie. Flagowym produktem jest ploter pianka całkowicie zaprojektowana i wyprodukowana w warsztatach www.foamplotter.eu, www.grawerki.biz.

REKWAR - jako zakład produkcyjny posiada sterowane komputerowo wysokiej klasy urządzenia do obróbki: folii samoprzylepnych, pianek styrodurowych, plexi, komatexu, PCV. www.rekwar.com.pl podczas tegorocznych targów oferowała rollupy, x banery, ścianki wystawiennicze pop-up, wyroby z plexi, wyroby z PCV, wyroby ze stali nierdzewnej i szkła, wszelkiego rodzaju formy reklamy wizualnej oraz druk wielkoformatowy. Firma REKWAR drukuje w technologiach: solvent, mildsolvent, UV na materiałach sztywnych - z możliwością użycia koloru białego. W trosce o dobro swoich klientów zakład pracuje 24 godziny na dobę.

Firma REKWAR na zlecenie UEFA wykonała pełen branding stref kibica w polskich miastach - gospodarzach finałów piłkarskich mistrzostw Europy w piłce nożnej EURO 2012 - w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu. Wymagania UEFA co do jakości były bardzo wysokie. Firma REKWAR sprostała wymaganiom i w sumie wydrukowała 35 tysięcy metrów kwadratowych na banerze, blockoucie i siatce mesh. Wykonane prace znajdowały się na scenach, płotach, przy bramach wejściowych. REKWAR drukował też grafiki na wielkich ekranach, na których oglądano mecze. REKWAR podjął się również montażu wydruków.

UNIBOX - z zastosowaniem nowoczesnych maszyn i technologii projektuje i wykonuje wszelkiego rodzaju opakowania produktu, począwszy od metek poprzez etykietki, zawieszki, kartony w pełnej gamie, opakowania zbiorcze, standy reklamowe i kartony na palety. Wychodząc naprzeciw światowym tendencjom ochrony środowiska www.unibox.pl zajmuje się produkcją opakowań ekologicznych. Wszystko to jest przechowywane starannie w magazynach firmy UNIBOX, a klient sukcesywnie w miarę potrzeby korzysta ze swoich zapasów.

SOLIX - oferuje kompleksowe systemy zarządzania reklamą. Digital Signage oraz aplikacje interaktywne działające na zasadzie rzeczywistości rozszerzonej - rozpoznawanie gestów, wirtualne przymierzalnie odzieży, rozpoznawanie obrazów, wskanowywanie postaci, technologie 3D. www.solix.pl jest polskim dystrybutorem rodziny produktów SMIL-Player dedykowanych do najbardziej wymagających aplikacji Digital Signage. Urządzenia posiadają darmowy software do zarządzania w sieci LAN/WLAN poprzez własny serwer. Jest to idealny produkt do tworzenia sieci DS w obiekcie, nowością jest opcja videostreamingu bedąca bardzo istotnym elementem w przypadku instalacji na stadionach, podczas koncertów. Opcjonalnie można zarządzać nimi również poprzez internet. System oprogramowania SOLIX DS umożliwia stworzenie w prosty sposób sieci wyświetlaczy LCD zarządzanych poprzez internet. Do tworzonych sieci Digital Signage można włączać playery Android sterujące monitorami, tablety jako ekrany interaktywne, monitory z platformą Android, wysyłać zdjęcia, filmy do określonych playerów. Oprogramowanie umożliwia monitoring pracy, interakcję i generuje kody QR umożliwiające ściągnięcie reklam na telefon komórkowy.

MASTERPRINT XL zajmuje się drukiem cyfrowym. Masterprint XL zajmuje się kompleksową obsługą firm - od doradztwa w kwestiach technicznych, fazę projektowania, poprzez druk i prace wykończeniowe. Atutem www.masterprintxl.pl we współpracy z klientem przy kampaniach reklamowych jest logistyka i realizacja prac montażowych, która pozwala na rzeczywisty wpływ na końcowy rezultat przeprowadzonych akcji.

WICHARY Technologies Sp. z o.o to nowoczesna, dynamicznie rozwijająca się firma, która swoją ofertę dostosowuje do potrzeb rynku i wymagań swoich Klientów. Dostarcza najwyższej jakości kompleksowe rozwiązania w dziedzinie górnictwa, recyklingu, kolejnictwa, przemysłu oraz systemów laserowych. Wykonuje także projekty techniczne, przeprowadza szkolenia i świadczy usługi serwisowe gwarancyjne i pogwarancyjne. Firma www.wichary.eu w ramach działu systemów laserowych podczas targów prezentowała najnowsze rozwiązania z zakresu technologii laserowej. Oferowała także szerokiej gamy urządzenia oraz akcesoria towarzyszące, m.in. takie urządzenia jak system laserowy serii WT oraz ploter laserowy serii VT, giętarka do tworzyw serii GT, pryzma do gięcia serii GTV, znakowarka laserowa serii LP typu CO2, FAYb, YAG, spawarka laserowa serii AL, odciąg spalin serii XT, źródła i tuby laserowe, program do wycinarek Wrykrys.

PRINT XL FABRYKA REKLAMY to firma dynamicznie rozwijająca się na rynku reklamy. Oferuje druk wielkoformatowy, wysokojakościowy hard, eco solvent, uv oraz obróbkę 3D, plexi, pcv, dibond, styrolex i inne. www.printxl.pl działa na rynku polskim i zagranicznym dając satysfakcję swoim klientom. Podczas targów oferowała swoim klientom wydruki wielkoformatowe, oklejanie aut, a więc reklamy na różnego rodzaju pojazdach kasetony świetlne, banery reklamowe, tablice reklamowe itp.

EMO NEON specjalizuje się w produkcji reklam świetlnych m.in. dla klientów zainteresowanych nowoczesnym wizerunkiem firmy. Firma na bieżąco wprowadza nowe technologie i systemy zarządzania. EMO NEON dysponuje własną nowoczesną neonownią. Produkcja przez EMO NEON własnych źródeł oświetlenia pozwala na uzyskanie wysokiej jakości i obniżenie ceny produktu. www.emoneon.pl zajmuje się kompleksowo reklamą świetlną oraz usługą cięcia laserowego i gięcia krawędziarką numeryczną. Zaplecze produkcyjne EMO NEON realizuje zlecenia własne lub w kooperacji z kontrahentami z kraju i z zagranicy. EMO NEON realizuje pojedyncze zlecenia na życzenie klienta, jak również produkty wieloseryjne. Cały instruktaż montażowy jest prowadzony na miejscu. Pod względem wykonania usług wycinania laserowego i gięcia prasą krawędziową firma oferuje: szeroki zakres usług obróbki wyrobów i różnorodność wykonywanych elementów ze stali nierdzewnej (kwasoodpornej), konstrukcyjnej (czarnej) i aluminiowej, nowoczesne i o wysokiej dokładności usługi wycinania laserowego oraz gięcia takich materiałów jak stal nierdzewna, czarna i aluminium.

DRUKARNIA „ELLERT" Sp. z o.o. jest jedną z największych firm poligraficznych w Polsce. www.ellert.pl będąc drukarnią przyjazną dla środowiska specjalizuje się w drukach wielkoformatowych, przestrzennych elementach reklamowych, takich jak standy i ekspozytury oraz specjalizuje się w produkcji opakowań kaszerowanych i kartonowych. Podczas targów podkreślano, że DRUKARNIA „ELLERT" wykorzystując swoje nowoczesne urządzenia m.in. do druku, kaszerowania i sztancowania jest w stanie zrealizować oczekiwania najbardziej wymagającego klienta w bardzo krótkim czasie.

MAXI MEDIA Digital Brothers początkowo zajmowała się produkcją wyrobów z tworzyw sztucznych, dystrybucją folii samoprzylepnej oraz usługami z nią związanymi. W miarę rozwoju firmy oraz zdobywania nowych doświadczeń, a także wzrostu konkurencji w tym segmencie rynku zaczęto szukać nowych rozwiązań w związku z tym www.digitalbrothers.eu rozpoczęła sprzedaż materiałów eksploatacyjnych używanych do druku wielkoformatowego. MAXI MEDIA Digital Brothers świadczy również takie usługi jak drukowanie lub wykańczanie billboardów oraz banerów. Firma prowadzi również sprzedaż maszyn drukujących i innych urządzeń pomocnych podczas procesu wykańczania oraz eksploatacji maszyn.

ECP Media to polska firma medialna. ECP Media jest nowoczesną platformą komunikacji dla wybranych sektorów gospodarki. W portfolio ECP Media znajdują się wydawnictwa drukowane, serwisy online oraz eventy biznesowe. Retail Trends Polska to jedyny w Polsce miesięcznik poświęcony trendom i innowacjom w branży retail technology & equipment. Na jego łamach prezentowane są rozwiązania służące usprawnieniu zarządzania nowoczesną siecią handlową, poprawie efektywności operacyjnej, redukcji kosztów działalności oraz wpływające na odbiór wizerunku marki w oczach klienta. Ważną część zawartości merytorycznej stanowią zagadnienia związane z aranżacją i wyposażeniem wnętrz sklepowych. Retail Trends Polska stanowi inspirującą lekturę zarówno dla osób zarządzających sieciami handlowymi we wszystkich formatach, jak również dla firm świadczących usługi dla branży.

Kolejne targi VISCOM odbędą się w dniach 7-9 listopada 2013 roku w Düsseldorfie.


Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Pellet wędkarski - pellet zanętowy

Pellet wędkarski do połowu ryb karpiowatych.
Polska - Malbork 2021-10-15 Dodał: Paweł Ślusarczyk Turystyka, sport i rekreacja Zobacz ofertę

Kulki proteinowe zanętowe - kulki na karpie

Kulki proteinowe zanętowe do połowu karpi.
Polska - Malbork 2021-10-15 Dodał: Paweł Ślusarczyk Turystyka, sport i rekreacja Zobacz ofertę

Okna PCV

Okna Toruń Wybór okien do domu jest wyjątkowo istotny nie tylko ze względu na wygląd i ...
Polska - TORUŃ 2021-10-14 Dodał: Łukasz Bogucki Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Film, Turystyka, sport i rekreacja, Transport i logistyka Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert