Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuORGATEC 2012 – Międzynarodowe Targi Mebli Biurowych i Wyposażenia Biur

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Sławomir Lewandowski | 2015-12-17 12:46:34
niemcy, germany

Najważniejsze branżowe wydarzenie ostatnich dwóch lat, międzynarodowe targi ORGATEC 2012 - Modern Office & Facility, już za nami! Targi ORGATEC, odbyły się w Kolonii w dniach 23-27 października i obejmowały przegląd całej branży urządzeń i materiałów biurowych, głównie mebli na zamówienie, oprogramowań, administracji biurowej, wyposażenia oraz oświetlenia biur.

Najważniejsze branżowe wydarzenie ostatnich dwóch lat, międzynarodowe targi ORGATEC 2012 - Modern Office & Facility, już za nami! Targi ORGATEC, odbyły się w Kolonii w dniach 23-27 października i obejmowały przegląd całej branży urządzeń i materiałów biurowych, głównie mebli na zamówienie, oprogramowań, administracji biurowej, wyposażenia oraz oświetlenia biur.

Około 50 000 zwiedzających ze 123 krajów poszukiwało nowych rozwiązań i technologii u producentów mebli, którzy przy współpracy z architektami, ekspertami oraz projektantami wnętrz prezentują na targach najnowsze trendy w branży mebli biurowych. Szczególnie ORGATEC 2012 skoncentrowało się na elastycznie oraz dynamicznie zmieniającym się środowisku pracy. W odpowiedzi na współczesne zapotrzebowania wystawcy przedstawili kompleksowe rozwiązania dla efektywnego zagospodarowania stanowiska pracy i życia przestrzennego w biurze.

W imprezie udział wzięło 622 wystawców z 35 krajów, wśród których znalazło się 10 firm z Polski.

Z polskimi wystawcami spotkali się na ich stoiskach przedstawiciele WPHI Kolonia. W rozmowach poruszano m.in. ewentualne nowości w ofercie danej firmy, zainteresowanie stoiskiem wśród odwiedzających gości branżowych, przekazano informacje dotyczące możliwości dofinansowania polskich firm w ramach programów oferowanych przez Ministerstwo Gospodarki (np. branżowe programy promocji) oraz możliwości wsparcia przez inne agencje rządowe. Poinformowano wystawców o projekcie Made (Design) in Poland PAIIZ. Zaproponowano wsparcie ze strony WPHI Kolonia w zakresie promocji polskich wystawców na stoiskach informacyjno-promocyjnych Wydziału, na stronie internetowej WPHI oraz na łamach Newslettera, a także poprzez PPE. Zaoferowano pomoc w nawiązaniu nowych kontaktów z niemieckimi firmami poprzez udostępnianie przez Wydział adresów niemieckich firm handlowych z wewnętrznej bazy danych. Wysłuchano opinii wystawców o orgatec.

Polscy wystawcy wysoko ocenili poziom imprezy oraz kontakty z kontrahentami, gdyż do docelowych grup zwiedzających można było zaliczyć: architektów, projektantów wnętrz, inwestorów, przedstawicieli handlowych.

PROFIm Sp. z o.o. to jeden z czołowych producentów na rynku siedzisk biurowych. Krzesła i fotele produkowane w fabryce wyróżnia rozpoznawalny design, ergonomiczne rozwiązania i wysoka jakość. www.profim.pl podczas tegorocznych targów orgatec wystąpiło z największą jak dotychczas liczbą nowości (10 nowych kolekcji), które zostały przyjęte z bardzo pozytywną opinią ze strony gości odwiedzających targi. Prezentowane rodziny to m.in. największy i najnowocześniejszy fotel gabinetowy ACTION, designerski fotel SORRISO (projekty Studio 1:1 Jarosław Szymański), kolekcja lekkich w formie sof HOVER, wieszaki SEVEN oraz modułowy system WALL IN (projekty Tomka Rygalika, Studio Rygalik). Zaprezentowano również dwie kolekcje uzupełniające dotychczasową rodzinę VANCOUVER - sofy VANCOUVER LITE i pufki VANCOUVER OTO. Wspomniane kolekcje będą dostępne w ofercie jeszcze w 2012 roku.

Niemniejszą popularnością cieszył się również przedpremierowy pokaz kolekcji, które w sprzedaży dostępne będą w połowie 2013 roku. Duże zainteresowanie odwiedzających wzbudziła nowa rodzina ekskluzywnych mebli EXEC (proj. Paul Brooks) składająca się z foteli gabinetowych, foteli konferencyjnych oraz sof i stolików. Wzrok przykuwały również: rodzina krzeseł pracowniczych XENON (proj. ITO Design), system modułowy UP DOWN oraz kolekcja foteli, sof i stołów OCTOBER (projekty Hilary Birkbeck).

Tegoroczna ekspozycja PROFIm zajmowała prawie 400 m2 przestrzeni wystawienniczej i utrzymana była w konwencji open space'u. Projekt ekspozycji został tak pomyślany, żeby za pomocą prostych środków i geometrycznych form podkreślić dopracowane w każdym szczególe siedziska. Dominujące barwy stoiska to czerń i grafity, które były świetnym tłem dla żywych kolorów eksponowanych produktów. W wydzielonej strefie zaaranżowana została również kawiarenka do rozmów biznesowych. Dopełnieniem całości był oświetlony sufit sprawiający wrażenie lewitującego w przestrzeni, na którego rogu zawisła charakterystyczna czerwona kostka symbolizująca markę PROFIm. Produkty firmy PROFIm były wielokrotnie nagradzane i wyróżnianie w prestiżowych konkursach, m.in. Dobry Wzór, Wzór Roku, Produkt Roku, Diament Meblarstwa.

MJ DESIGN prezentowała podczas tegorocznych targów orgatec krzesła, które cechowały się nie tylko nowoczesnym designem, ale nienaganną jakością i sprawdzoną ergonomią. www.mjdesign.com.pl nieustannie poszerza kolekcję swoich wyrobów o nowe wzory i modele, starając się sprostać oczekiwaniom swoich przyszłych odbiorców.

SELLA S. C. specjalizuje się w produkcji siedzisk, tj. krzesła obrotowe, fotele biurowe, zestawy konferencyjne, fotele kinowe, zestawy audytoryjne, itd. Linie foteli audytoryjnych www.krzesła.com.pl są wzbogacane o dodatkowe funkcje użytkowe czyli możliwość zmiany wymiarów oraz zastosowania wyposażenia dodatkowego jak np. pulpit do pisania, przyłącza multimedialne, kosze na plecak, oświetlenie stanowiskowe. Są to nowoczesne systemy monoblokowe mocowane modułowo do podłoża po prostej po łuku i na stopniach. Kolekcje foteli kinowo-teatralnych przeznaczone są do intensywnego użytkowania w salach kinowych, teatrach, filharmoniach i salach wykładowych gdzie wymogiem jest niezawodne i wygodne siedzisko. Ich budowa pozwala na zmianę wymiarów zewnętrznych fotela. Wysoki standard i estetykę odpowiadającą współczesnym trendom podkreślają elementy drewniane foteli. Fotele firmy SELLA posiadają wszystkie wymagane przez PN, EN atesty. SELLA realizuje również indywidualne projekty architektów, dedykowane do projektowanych sal. Firma udziela również wsparcia technicznego przy tworzeniu koncepcji siedzenia i ustawienia foteli w obiektach.

Fabryka Mebli BALMA S.A. to renomowany producent mebli biurowych z długoletnią tradycją, zdobywca licznych nagród, wyróżnień i certyfikatów jakości. Firma posiada ugruntowaną pozycję na rynku meblarskim, a produkowane meble prezentują światowy poziom. Bezkonkurencyjna oferta obejmuje meble biurowe wyróżniające się wysokimi parametrami jakościowymi oraz użytkowymi. www.balma.com.pl oferuje spójne stylistycznie kolekcje, pozwalające w nieograniczony sposób konstruować stanowisko pracy, dopasowane do potrzeb użytkowników.

W ofercie Fabryki Mebli BALMA S.A.znajdują się wyrafinowane w formie meble gabinetowe, szafy i regały do przechowywania dokumentów, meble pracownicze, funkcjonalne lady recepcyjne, a także dostępne w szerokiej gamie kształtów i wymiarów stoły konferencyjne oraz system ścianek działowych służących do wydzielania stanowisk pracy oraz stref w przestrzeni biurowej, komplementarnych z oferowanymi meblami pracowniczymi.

BALMA S.A. oferuje meble do biura, gabinetu, sekretariatu i recepcji, proponując meble systemowe jako nowoczesne rozwiązanie umożliwiające indywidualną aranżację wnętrza.

Na uwagę zasługuje wysoki poziom wzornictwa i atrakcyjna forma mebli, odzwierciedlająca aktualnie obowiązujące trendy w meblarstwie. Współpraca z uzdolnionymi młodymi projektantami pozwala sprostać rosnącym wymaganiom rynku, zarówno jeśli chodzi o ergonomię, jak i design. Dopracowując każdy szczegół, BALMA S.A. dba o to by meble były wygodne i bezpieczne w użytkowaniu.

BIURO-SEWIS gromadzi wykwalifikowany zespół specjalistów oraz dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym. Dzięki temu jest w stanie sprostać wysokim wymaganiom stawianym przez użytkowników mebli Biuro-Serwis. www.biuro-serws.pl prowadzi również sprzedaż internetową, dzięki której może szybko docierać do klientów w kraju i zagranicą. Znakiem firmowym firmy BIURO-SERWIS jest wysoka jakość, funkcjonalność oraz niepowtarzalny design, czego potwierdzeniem są nagrody i wyróżnienia zdobywane na międzynarodowych imprezach branżowych.

Meble Biuro-Serwis można spotkać w biurach, urzędach, bankach, hotelach oraz u odbiorców indywidualnych. W swojej ofercie BIURO-SERWIS podczas targów prezentowało m.in. meble gabinetowe, meble pracownicze, meble hotelowe, lady recepcyjne, szafy, regały, biurka, biurka komputerowe, stoliki, stoły konferencyjne, fotele, krzesła obrotowe, komody i kontenery.

Fabryka Mebli Biurowych MDD Sp. z o.o. od wielu lat zajmuje czołowe miejsce wśród producentów w segmencie mebli biurowych. O jakości wyrobów www.mdd.pl świadczą zdobywane wyróżnienia oraz stale wzrastające zapotrzebowanie na oferowane przez firmę MDD produkty. Realia dzisiejszego rynku wymagają ciągłego doskonalenia jakości na wszystkich szczeblach działalności nowoczesnej firmy. Dotyczy to w szczególności obsługi handlowej, marketingu, jakości produktu a także jakości procesów przebiegających wewnątrz przedsiębiorstwa. MDD z pewnością należy do tych przedsiębiorstw, które dbają o realizację wyżej wymienionych warunków będących podstawą sukcesu ekonomicznego firmy. Stałe inwestycje w istniejący park maszynowy, optymalizacja systemów zarządzania oraz rozbudowa powierzchni hal produkcyjnych pozwalają zminimalizować czas potrzebny na wyprodukowanie gotowego produktu o najwyższej jakości. Potwierdzeniem długoletniego doświadczenia w zakresie produkcji mebli biurowych jest lista referencyjna firm i instytucji, które doceniły sprawność funkcjonowania i kompleksową obsługę.

Podczas tegorocznych targów ORGATEC firma MDD zaprezentowała między innymi Arctic Summer - nową najnowszą ladę MDD zaprojektowaną przez francuskiego designera Charlesa Kalpakiana. Można też było zobaczyć lady Organic, Linea, Zen, Valde, tegorocznego zdobywcę Red Dot Award za wzornictwo - ladę Zig-Zag, a także nowość MDD - meble miękkie do strefy chill out.

BEJOT Sp. z o.o. od wielu lat zajmuje znaczącą i ciągle rosnącą pozycję wśród polskich producentów krzeseł i foteli biurowych. Marka BEJOT zyskuje uznanie klientów dzięki wysokiej jakości, nowoczesnemu wzornictwu i walorom ergonomicznym produktów wspartych najnowszą wiedzą ośrodków medycyny pracy. www.bejot.com.pl to przedsiębiorstwo przyjazne klientowi, odpowiedzialne społecznie i ekologicznie. BEJOT prężnie realizuje i planuje kolejne inwestycje, m.in. zbudowano w ostatnim okresie nowoczesny park maszynowy. BEJOT współpracuje z uznanymi projektantami, dzięki czemu wzory nowych modeli zawsze wyróżniają się swoją oryginalnością i funkcjonalnością. pracy. Produkty BEJOT są tworzone we współpracy ze znanymi europejskimi designerami, stosując zasadę rygorystycznego i selektywnego doboru surowców i podzespołów aby produkty gwarantowały satysfakcję odbiorców podczas intensywnej eksploatacji. Podczas targów ORGATEC 2012 firma prezentowała swoje unikalne rozwiązania dla przestrzeni biurowych i stref relaksu.

ULTRA PLUS Sp. z o.o. jest producentem wygodnych siedzisk i funkcjonalnych systemów meblowych. www.ultraplus.pl w swojej ofercie posiada fotele i krzesła obrotowe, krzesła czteronożne oraz stoły systemowe.

Mega System Sp. z o.o. jest producentem stołów i krzeseł. www.megasystem.com w swojej ofercie posiada krzesła (kuchenne, obrotowe, dziecięce, konferencyjne, specjalistyczne), taborety, stołki barowe, fotele gabinetowe, wieszaki, podstawy stołów i blaty.

Nowy Styl Sp. z o.o. oferuje krzesła do biur, kawiarni i wnętrz prywatnych i obiektów publicznych. Markę Nowy Styl wyróżnia zawsze świeże spojrzenie i ogromna różnorodność - ciekawy kolor, nietypowy kształt, nowe funkcjonalności. Produkty www.nowystylgroup.pl znalazły uznanie wśród inwestorów i projektantów wnętrz publicznych oraz komercyjnych. Z myślą o nich firma Nowy Styl stworzyła między innymi specjalną linię stołów i krzeseł drewnianych, szczególnie wytrzymałe modele laminatowe oraz niebanalną kolekcję krzeseł polipropylenowych. Linię rozwoju marki wyznaczają współczesne wyzwania - jej największymi zaletami zawsze będą wysoka jakość i konkurencyjna cena. Grupa Nowy Styl otrzymała ponad 50 nagród - wyrazów uznania dla osiągnięć firmy, jej właścicieli, walorów produktów a także będących formą podziękowania za prowadzoną działalność społeczną. Nowy Styl to przedsiębiorstwo przyjazne klientowi, odpowiedzialne społecznie i ekologicznie.

Kolejne targi ORGATEC odbędą się w dniach 21-25 października 2014 roku.


Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Pellet wędkarski - pellet zanętowy

Pellet wędkarski do połowu ryb karpiowatych.
Polska - Malbork 2021-10-15 Dodał: Paweł Ślusarczyk Turystyka, sport i rekreacja Zobacz ofertę

Kulki proteinowe zanętowe - kulki na karpie

Kulki proteinowe zanętowe do połowu karpi.
Polska - Malbork 2021-10-15 Dodał: Paweł Ślusarczyk Turystyka, sport i rekreacja Zobacz ofertę

Okna PCV

Okna Toruń Wybór okien do domu jest wyjątkowo istotny nie tylko ze względu na wygląd i ...
Polska - TORUŃ 2021-10-14 Dodał: Łukasz Bogucki Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Film, Turystyka, sport i rekreacja, Transport i logistyka Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert