Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuForum dyskusyjne: Gospodarka i polityka. Polska-NRW

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Sławomir Lewandowski | 2015-12-17 12:44:45
niemcy, germany

NRW.INVEST zorganizował w dniu 6 bm. form dyskusyjne na temat Polska-NRW, z udziałem ministra gospodarki Nadrenii-Północnej Westfalii Pana Garrelt´a Duin´a i Kierownika WPHI.

NRW.INVEST zorganizował w dniu 6 bm. form dyskusyjne na temat Polska-NRW, z udziałem ministra gospodarki Nadrenii-Północnej Westfalii Pana Garrelt´a Duin´a i Kierownika WPHI. W forum wzięły również udział polskie firmy, które zainwestowały w Niemczech (m.in. Nowy Styl) oraz niemieccy inwestorzy działający w Polsce (m.in. Commerzbank). Inwestorzy przedstawili klimat inwestycyjny w Polsce, podkreślając osiągnięcia polskiej gospodarki oraz jej otwartość i innowacyjność. W swoim wystąpieniu minister gospodarki NRW wskazywał na historycznie uwarunkowane bardzo dobre relacje społeczno-gospodarcze z Polską oraz chęć ich dalszego rozwijania. Obszarami szczególnego wspólnego zainteresowania mogą być sprawy energetyki, polityki przemysłowej oraz współpracy na szczeblu unijnym. Przedstawiciel WPHI wziął udział w dyskusji oraz przedstawił profil działalności Wydziału oraz projekty jakie będą realizowane w 2013 r., w tym związane z promocją Marki Polskiej Gospodarki.