Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSpotkanie świąteczne w Berlinie z przedstawicielami polskiego i niemieckiego biznesu

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Katarzyna Rzeźniczek | 2015-12-29 21:27:14
ministerstwo rozwoju, polsko-niemieckie spotkanie biznesu, miasto leszno, wphi berlin, i.d.e.a.,

Berlin, 17.12.2015 - Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Berlinie zorganizował 17 grudnia 2015 r. w siedzibie Deutsche Bank w Berlinie świąteczne spotkanie przedstawicieli biznesu i polityki z Polski i Niemiec.

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Berlinie zorganizował 17 grudnia 2015 r. w siedzibie Deutsche Bank w Berlinie świąteczne spotkanie przedstawicieli biznesui polityki z Polski i Niemiec.

Licznie przybyli goście zostali przywitani przez Ambasadora RP w Berlinie Pana Jerzego Margańskiego oraz przez Kierownika Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP Radcę - Ministra Pana Jacka Robaka, który dokonał krótkiego podsumowania polsko-niemieckiej współpracy gospodarczej w 2015 r.

Gościem honorowym spotkania był Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju Pan Radosław Domagalski–Łabędzki, odpowiedzialny m.in. za sprawy dotyczące instrumentów wsparcia rozwoju gospodarczego, promocji gospodarki polskiej w kraju i za granicą. Wiceminister podkreślił w swoim wystąpieniu istotne znaczenie rynku niemieckiego w polskim eksporcie oraz wyraźnie zaznaczył, że Niemcy są i pozostaną strategicznym gospodarczo partnerem dla Polski.

W uroczystości łącznie uczestniczyło 250 polskich i niemieckich przedsiębiorców, przedstawicieli urzędów federalnych, niemieckich krajów związkowych, polskich województw przygranicznych, prezydentów polskich miast oraz mediów.

Partnerem spotkania był Urząd Miasta Leszno i Strefa Inwestycyjna I.D.E.A., którzy na swoim stoisku informacyjnym prezentowali ofertę inwestycyjną miasta Leszno.

Spotkanie przebiegło w przedświątecznej atmosferze. W scenografię imprezy wpisane zostały dekoracje świąteczne związane z polską tradycją, a serwowane potrawy stanowiły okazję do promocji polskiej kuchni wigilijnej. Każdy z uczestników spotkania otrzymał w prezencie kilka sztuk dorodnych polskich jabłek oraz leszczyńskie pierniki.

Spotkanie było ponadto doskonałą okazją do podsumowania działań WPHI Berlin w bieżącym roku oraz do podziękowania wszystkim obecnym za dotychczasową współpracę. / WPHI Berlin


Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Czarter jachtów motorowych

Początki firmy sięgają roku 2010, kiedy właściciel firmy zdecydował się na zakup używanej łodzi z...
Polska - Kolonia Rybacka 2020-11-28 Dodał: Kamil Tyszko Turystyka, sport i rekreacja, Statki i łodzie Zobacz ofertę

Pilothouse

The recognisable form of Pilothouse superstructures or cabins is always fully expressed. The cabi...
Polska - Kolonia Rybacka 2020-11-27 Dodał: Patryk Tyszko Statki i łodzie Zobacz ofertę

Houseboat

Houseboat is a floating house, mostly moored in one place with the possibility of moving on canal...
Polska - Kolonia Rybacka 2020-11-26 Dodał: Patryk Tyszko Statki i łodzie Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert