.
Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuOżywienie niemieckiej gospodarki w 2014 roku

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Sławomir Lewandowski | 2015-12-20 20:11:50
niemcy, germany

Niemieccy ekonomiści prognozują na 2014 rok wyraźne ożywienie niemieckiej gospodarki.

Niemieccy ekonomiści prognozują na 2014 rok wyraźne ożywienie niemieckiej gospodarki.

Główne wskaźniki oczekiwanego wzrostu (1,2% - 2,0%) to inwestycje przedsiębiorstw oraz konsumpcja prywatna. Korzystne warunki udzielania kredytów inwestycyjnych i zanikające stopniowo obawy związane z kryzysem w strefie euro sprzyjają gotowości firm do nowych inwestycji, których oczekiwany wzrost na przestrzeni roku szacowany jest na +5%-6%.

Duży wpływ na poprawę koniunktury w niemieckiej gospodarce ma także stopniowa stabilizacja na rynkach globalnych, głownie USA, Wielkiej Brytanii i Chin, co znajduje bezpośrednie odzwierciedlenie w niemieckim eksporcie. Federalne Stowarzyszenie Handlu Zagranicznego (BGA) oczekuje prawie 3% wzrostu eksportu do rekordowej wartości 1.142 Mld euro.

Silny popyt wewnętrzny Niemiec przyczynia się jednocześnie do ciągłego wzrostu importu tego kraju.

Eksperci prognozują również 2%-3% wzrost zarobków, co przy przewidywanej na 2014 rok stopie inflacji, oznacza realny wzrost dochodów i potwierdza prognozę 1,5% wzrostu konsumpcji prywatnej w Niemczech.

Źródło: KStA, FAZ, 02.01.2014r.