Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuNowe poradniki WPHI Berlin nt. fuzji i przejęć firm w Niemczech

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Katarzyna Rzeźniczek | 2015-12-29 22:00:30
fuzje, przejęcia, wphi berlin, von zanthier & schulz, cms,

Berlin, 21.12.2015 - WPHI w Berlinie wydał we współpracy z kancelarią prawną VON ZANTHIER & SCHULZ oraz kancelarią prawną CMS Hasche Sigle kolejne poradniki dla polskich przedsiębiorców, poświęcone tym razem regulacjom dotyczącym przejmowaniu przez polskie przedsiębiorstwa niemieckich firm na terenie Niemiec.

Przejmowanie firm w Niemczech

WPHI w Berlinie wydał we współpracy z kancelarią prawną VON ZANTHIER & SCHULZ oraz kancelarią prawną CMS Hasche Sigle kolejne poradniki dla polskich przedsiębiorców, poświęcone tym razem regulacjom dotyczącym przejmowaniu przez polskie przedsiębiorstwa niemieckich firm na terenie Niemiec. Przy sięgającym już prawie 90 mld EUR obrocie gospodarczym rośnie wśród polskich przedsiębiorców zainteresowanie różnymi formami nabywania niemieckich przedsiębiorstw: zarówno w trakcie postępowania upadłościowego, jak i w formie przejęć i fuzji (M&A).

Pierwszy poradnik ma na celu przekazanie najważniejszych informacji z zakresu nabywania przedsiębiorstwa w upadłości i specyfiki niemieckiego prawa upadłościowego, a także praktycznych wskazówek w tym zakresie dla polskich przedsiębiorców zainteresowanych przejęciem niemieckiej firmy. Drugi poradnik ma na celu przekazanie najważniejszych informacji z zakresu fuzji i przejęć, specyfiki niemieckiego prawa dotyczącego transakcji M&A, a także praktycznych wskazówek w tym zakresie dla polskich przedsiębiorców zainteresowanych przejęciem niemieckiej firmy. Oba poradniki należy traktować jako orientacyjny przewodnik, który nie zastąpi jednak porady prawnej dotyczącej konkretnego przypadku, w tym aspektów podatkowych nabywania przedsiębiorstw.

Mamy nadzieję, że informacje zawarte w publikacjach przybliżą Państwu uregulowania prawne dotyczące przejmowania firm w Niemczech i okażą się interesujące dla szerokiej grupy osób, zainteresowanych rozwijaniem kontaktów biznesowych z niemieckimi partnerami, w tym inwestycjami poprzez wykorzystanie możliwości przejmowania firm.

JM/WPHI-Berlin/21.12.2015

do pobrania :

https://germany.trade.gov.pl/pl/abc-biznesu/publikacje/169422,fuzje-i-przejecia-m-a-w-niemieckiej-praktyce-gospodarczej.html

https://germany.trade.gov.pl/pl/abc-biznesu/publikacje/169426,nabywanie-przedsiebiorstw-w-upadlosci-w-niemieckiej-praktyce-gospodarczej.html