Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWysoka produkcja energii przez elektrownie wiatrowe

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Katarzyna Rzeźniczek | 2015-12-29 20:37:18
oze, energie odnawialne, energia wiatrowa, wphi berlin

Berlin, 01.10.2015 - Wysoka produkcja energii przez elektrownie wiatrowe

W Niemczech przybywa nowych farm wiatrowych, które pracują coraz bardziej wydajnie. Według danych Federalnego Związku Energetyki i Gospodarki Wodnej (BDEW) od stycznia do września br. wyprodukowały one 59 mld kWh energii, podczas gdy bilans za cały ubiegły rok wyniósł 57,4 mld kWh. Szczególnie wzrosła wydajność farm morskich z 1,4 mld kWh do 4,6 mld kWh. Na lepsze wyniki elektrowni wpłynęły sprzyjające warunki pogodowe i silnie wiejący wiatr, dzięki czemu co miesiąc systematycznie zwiększała się produkcja energii.

Jednocześnie ostatnie dane przedstawione przez firmę WindGuard wskazują na spowolnienie rozbudowy farm wiatrowych. Do połowy ubiegłego roku zainstalowano rekordową liczbę 650 turbin o mocy 1.722 MW, a w bieżącym roku tylko 443 turbiny o mocy 1.185 MW. Największa rozbudowa wciąż trwa w Szlezwiku-Holsztynie, nieco spowolniły prace w Saksonii, w Kraju Saary, w Badenii-Wirtembergii i w Hamburgu, a znaczny spadek ekspansji energii wiatrowej nastąpił Meklemburgii-Pomorzu Przednim, Turyngii i Saksonii-Anhalt.

Udział energii wyprodukowanej przez elektrownie wiatrowe w całkowitym bilansie energetycznym Niemiec wynosi obecnie 12,9%.

Źródło: BDEW, WindGuard, dpa

Opracowanie: JS/WPHI Berlin

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

sprzedaż fotowoltaiki

SOLAR Free Energy specjalizuje się w nowoczesnych systemach solarnych - od projektu, po montaż i ...
Polska - Warszawa 2021-02-12 Dodał: Karol Wójcik Budownictwo, Budownictwo i architektura, Ochrona środowiska, Energia i surowce odnawialne Zobacz ofertę

Produkcja podzespołów i elementów miedzianych

Przedsiębiorstwo ELECTRIS świadczy usługi w zakresie produkcji elementów i części z miedzi dla m....
Polska - Maków Podhalański 2020-11-23 Dodał: Magdalena Sikora Transport i logistyka, Energia i surowce odnawialne, Produkcja i przetwórstwo metali, Górnictwo i przemysł wydobywczy Zobacz ofertę

Pellet - EnPlus A1 (6/8mm)

Wood pellets - wholesale
Polska - WROCŁAW 2020-11-23 Dodał: Albert Kerno Energia i surowce odnawialne Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert