Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuDeutsche Bank – rekordowa w historii banku strata finansowa

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Monika Hebda | 2016-01-21 14:39:10
wphi kolonia, dane finansowe, banki, niemcy

Wysokość straty netto wyniesie za 2015 r. 6,7 mld EUR. Wyniki spowodowały spadek wartości akcji o 9,5%. Od lipca 2015 r. akcje Deutsche Bank straciły na wartości 40%.

Wyniki finansowe obciążają głównie odpisy na rezerwy związane z bankowością inwestycyjną i prywatną oraz rezerwy związane z redukcją zatrudnienia. Nie bez znaczenia są również rezerwy na koszty sądowe które ustalono w wysokości 4,2 mld EUR.

W ostatnich latach reputację banku zniszczyły liczne skandale związane z nietrafionymi projektami i inwestycyjnymi, za które bank już wypłacił odszkodowania w wysokości 12 mld EUR, a lista spornych zobowiązań jest jeszcze długa.

Jednym z przykładów nietrafionego zaangażowania (a nawet „nieczystych interesów”) jest działalność w Rosji. Władze amerykańskie prowadzą dochodzenie w zakresie podejrzenia o niestosowanie się do nałożonych politycznych sankcji oraz możliwe pranie brudnych pieniędzy. Wartość tego zaangażowania szacuje się na 6 mld EUR.

Bank zamierza zredukować zatrudnienie w grupie o 9 000 miejsc, w tym połowa z nich przypada na Niemcy. Koszty z tego tytułu wyniosą blisko 1 mld EUR.

Inwestorzy i analitycy prognozują wobec tak słabych wyników konieczność podwyższenia kapitału banku.

Pełne dane finansowe za 2015 r. bank zaprezentuje 28 bm.

 

Więcej informacji: http://www.handelsblatt.com/finanzen/maerkte/aktien/deutsche-bank-braucht-deutschlands-grosses-geldhaus-neues-kapital/12859904.html?nlayer=011+-+Megaaufmacher+2+-+Contenet-Box+links_11427626

 

Opracowała: MH; WPHI Kolonia