Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuNiemieccy dziennikarze na polskich jachtach!

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Maciej Szmidt | 2016-01-26 13:17:49
boot, jachty, delphia, galeon, northman, parker, wphi kolonia

W dniu 25.01.2016 r. Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Kolonii zorganizował dla niemieckich dziennikarzy branżowych prezentację wybranych stoisk polskich producentów jachtów na targach Boot Düsseldorf.

Celem wydarzenia było zapoznanie niemieckich dziennikarzy z aktualnymi danymi na temat polskiego przemysłu jachtowego, jego historii i dynamicznego rozwoju w ostatnim ćwierćwieczu, a także przedstawienie aktualnej oferty wiodących polskich producentów.

Dziennikarze z czasopism "Segeln", "Yacht", "Trade Talk" i "Skipper Magazin" jako pierwsze odwiedzili stoisko stoczni Northman, której jacht ‎Maxus‬ 26 był nominowany do prestiżowej nagrody „Europejski Jacht Roku” 2016 w kategorii „Jacht Rodzinny”, i która po raz pierwszy w Niemczech zaprezentowała jacht Maxus Evo 24.

Podczas wizyty na stoisku firmy Parker pan Phillip Scott, prezes firmy a zarazem wiceprezes Polskiej Izby Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych, zaprezentował gościom najpopularniejsze propozycje stoczni oraz jacht Parker 690 DC, który podczas tegorocznej edycji targów Boot, miał swoją światową premierę.

Dwiema światowymi premierami mogła poszczycić się firma Galeon, znany na całym świecie polski producent luksusowych jachtów motorowych. Jego najnowsze modele: Galeon 365 HTS i 510 Skydeck zaprezentowane zostały w towarzystwie pięciu innych ekskluzywnych propozycji tej firmy, w tym wielokrotnie nagradzanego modelu 550 FLY.

Finał obchodu miał miejsce na stoisku firmy Delphia Yachts, która w tym roku również przygotowała na targi Boot dwie światowe premiery – jacht Delphia 46 DS i Delphia Escape 1150 Voyage. Firma założona w 1990 roku jako “Sportlake” przez dwóch braci, Piotra i Wojciecha Kot jest obecnie marką rozpoznawalną na całym świecie i największym producentem jachtów żaglowych w Polsce, oferującym modele o długościach od 7 do 15 metrów.

Obchód zakończył się wzniesieniem wspólnego toastu za polski przemysł jachtowy i jego przyszłe sukcesy.