Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPOLSKA NA TARGACH BOOT W DÜSSELDORFIE

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Maciej Szmidt | 2016-02-09 10:00:57
boot, düsseldorf, jachty, dziennikarze, wphi kolonia

W dniu 31.01.2016 r. zakończyła się w Düsseldorfie 47. edycja targów boot należących do wiodących wśród handlowych imprez jachtowych na świecie.

Po 9 dniach tego największego w Europie halowego święta przygotowanego dla miłośników sportów wodnych możemy mówić o nowych rekordach. Ofertę swoją zaprezentowało 1800 międzynarodowych wystawców. Liczba gości odwiedzających targi wzrosła w stosunku do roku 2015 o blisko 3% i wyniosła 247.000. Reprezentowali oni 52 kraje świata. Zaprezentowane w 17 halach jachty, łodzie i trendowe dyscypliny wodne, jak wakeboarding, skimboarding, kiting, a także nurkowanie, wędkowanie, kajakowanie oraz inne propozycje aktywnego wypoczynku odzwierciedlały niezwykle bogatą ofertę przygotowaną przez wystawców dla miłośników sportów wodnych. Polskę reprezentowała na targach silna grupa wystawców – producentów jachtów i specjalistycznego wyposażenia.

W dniu 25.01.2016 r. Wydział zorganizował dla niemieckich dziennikarzy branżowych prezentację wybranych stoisk polskich producentów jachtów. Celem wydarzenia było zapoznanie niemieckich dziennikarzy z aktualnymi danymi na temat polskiego przemysłu jachtowego, jego historii i dynamicznego rozwoju w ostatnim ćwierćwieczu, a także przedstawienie aktualnej oferty wiodących polskich producentów.

Dziennikarze z czasopism segeln, YACHT online, Trade Talk i Skipper - Boote & Yachting jako pierwsze odwiedzili stoisko stoczni Northman, której jacht Maxus 26 był nominowany do prestiżowej nagrody „Europejski Jacht Roku” 2016 w kategorii „Jacht Rodzinny” i która po raz pierwszy w Niemczech zaprezentowała jacht Maxus Evo 24.

Podczas wizyty na stoisku firmy Parker Boat pan Philip Scott, prezes firmy a zarazem wiceprezes Polskie Jachty - Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych, zaprezentował gościom najpopularniejsze propozycje stoczni oraz jacht Parker 690 DC, który podczas tegorocznej edycji targów Boot, miał swoją światową premierę.

Dwiema światowymi premierami mogła poszczycić się firma Galeon Yachts, znany na całym świecie polski producent luksusowych jachtów motorowych. Jego najnowsze modele: Galeon 365 HTS i 510 Skydeck zaprezentowane zostały w towarzystwie pięciu innych ekskluzywnych propozycji tej firmy, w tym wielokrotnie nagradzanego modelu 550 FLY.

Finał obchodu miał miejsce na stoisku firmy Delphia Yachts, która w tym roku również przygotowała na targi Boot dwie światowe premiery – jacht Delphia 46 DS i Delphia Escape 1150 Voyage. Firma założona w 1990 roku jako “Sportlake” przez dwóch braci, Piotra i Wojciecha Kot jest obecnie marką rozpoznawalną na całym świecie i największym producentem jachtów żaglowych w Polsce, oferującym modele o długościach od 7 do 15 metrów.

Obchód zakończył się wzniesieniem wspólnego toastu za polski przemysł jachtowy i jego przyszłe sukcesy.

Zapraszamy do oglądnięcia krótkiego reportażu z targów:

https://www.youtube.com/watch?v=VeNoGsrbHec