Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSpowolnienie produkcji przemysłu chemicznego w Niemczech

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Katarzyna Rzeźniczek | 2016-03-21 20:18:04
niemcy, przemysł chemiczny, vci, wphi berlin

Frankfurt, marzec - Po słabszych wynikach na koniec ubiegłego roku, niemiecka branża chemiczna zmniejszyła prognozy na bieżący rok.

Po słabszych wynikach na koniec ubiegłego roku, niemiecka branża chemiczna zmniejszyła prognozy na bieżący rok. Według Niemieckiego Stowarzyszenia Przemysłu Chemicznego spadek popytu na rynkach wschodzących może być bardziej odczuwalny w Niemczech niż zakładano. W związku z tym wcześniej prognozowany wzrost branży o 1,5% r/r został zmniejszony do 1,0% r/r.

Specjaliści przypominają, że w IV kw. 2015 r. branża chemiczna zwiększyła produkcję o 0,7% r/r, a nie jak wcześniej spodziewano się o 1,0% r/r. Związane było to zarówno z mniejszym popytem w kraju, jak i na światowych rynkach. Efekty tego będą widoczne na końca I kw. 2016 r., ale w kolejnych miesiącach handel zagraniczny znów powinien rozwijać się pozytywnie i będzie widoczne nieznacznie ożywienie w branży. Przy ewentualnym spadku cen produktów o 0,5% r/r obroty zwiększą się co najwyżej o 0,5% r/r.

Branża chemiczna to trzecia co do wielkości gałąź niemieckiego przemysłu, która zaopatruje m.in. branżę samochodową i budowlaną, więc jej słabsze wyniki mogą odbić się niekorzystnie na całej koniunkturze gospodarczej.

Źródło: Reuters, Handelsblatt, VCI

Opracowanie: JS/WPHI Berlin