Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPolska będzie Krajem Partnerskim Hannover Messe w 2017 roku

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Woińska | 2016-05-20 11:32:03
polska, kraj partnerski, hannover messe 2017, wphi berlin

W dniu 26 kwietnia, na odbywających się właśnie Międzynarodowych Targach Innowacyjnych Technologii Przemysłowych Hannover Messe 2016, Wiceminister Rozwoju Paweł Chorąży podpisał Memorandum „Polska Krajem Partnerskim Hannover Messe 2017”.

W dniu 26 kwietnia, na odbywających się właśnie Międzynarodowych Targach Innowacyjnych Technologii Przemysłowych Hannover Messe 2016, Wiceminister Rozwoju Paweł Chorąży podpisał Memorandum „Polska Krajem Partnerskim Hannover Messe 2017”.

 

Ze strony targów hanowerskich dokument podpisał Dr. Jochen Köckler, przedstawiciel Zarządu Deutsche Messe AG. Rząd federalny na uroczystości podpisania reprezentowała Brigitte Zypries, Sekretarz Stanu w Federalnym Ministerstwie Gospodarki i Energii, Pełnomocnik Rządu ds. Lotnictwa i Kosmosu.

 

„Wparcie rozwoju innowacyjnych firm i ich ekspansji zagranicznej to jedno z najważniejszym zadań polskiego rządu. Międzynarodowe Targi Przemysłowe w Hanowerze są doskonałą okazją dla polskiego biznesu zarówno do prezentacji swoich technologicznie zaawansowanych produktów jak i pozyskania nowych cennych kontaktów. Jako Kraj Partnerski Hannover Messe 2017 chcemy pokazać różnorodność i dynamikę polskiej gospodarki opartej na innowacjach i rozbudować nasze międzynarodowe relacje zagraniczne” - powiedział wiceszef resortu P. Chorąży.

 

Dr. Klöckner w swoim wystąpieniu podkreślił, że bardzo się cieszy, że to właśnie Polska będzie Krajem Partnerskim następnej edycji targów. Dodał, że „polski przemysł w wielu branżach imponuje potencjałem wzrostu i ładunkiem innowacji i jest bardzo interesujący dla przedsiębiorstw i inwestorów z całego świata. Hannover Messe to dobre miejsce aby zaprezentować siłę polskiej gospodarki i zintensyfikować kontakty zagraniczne, w tym zwłaszcza pomiędzy partnerami z Polski i Niemiec.”

 

Krajem Partnerskim tegorocznej edycji Hannover Messe są Stany Zjednoczone. Polska prezentuje się na 100 m2 stoisku informacyjnym, zorganizowanym przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji w Berlinie. Stoisko polskie, w atrakcyjnej formie namiotu sferycznego, znajduje się w hali 3 „Global Business & Markets”, w bezpośrednim sąsiedztwie głównego pawilonu USA. Do współpracy zaproszono polskie regiony i izby gospodarcze, które zaprezentują osiągnięcia w zakresie nowych technologii i innowacji. Partnerem jest również Akademickie Koło Astronautyczne Politechniki Warszawskiej, które m.in. wyeksponuje przygotowywany do światowego konkursu „łazik marsjański”. Łącznie na targach zaprezentuje się prawie 60 wystawców z Polski. / WPHI Berlin


Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Pogotowie Zamkowe Katowice

Pilnie poszukujesz ślusarza w Katowicach, który naprawi popsuty zamek? Z pomocą nadejdzie Pogotow...
Polska - Katowice 2021-09-25 Dodał: PZ Katowice Usługi finansowe Zobacz ofertę

Pogotowie Zamkowe Sosnowiec

Pogotowie Zamkowe Sosnowiec to profesjonaliści, którzy oczekują na to, aby Państwu pomóc. Przez w...
Polska - Sosnowiec 2021-09-25 Dodał: PZ Sosnowiec Usługi finansowe Zobacz ofertę

Podłogarnia | Podłogi Olsztyn | Panele | Drzwi

Podłogarnia to Lider sprzedaży i montażu drzwi i podłóg w Olsztynie. Posiadamy najlepszy team mon...
Polska - OIsztyn 2021-09-22 Dodał: Sebastian Nowak Wyposażenie wnętrz, Drzwi i okna, Meble Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert