Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPolscy wystawcy na Międzynarodowych Targach Technologii Przemysłowych HANNOVER MESSE 2016

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Katarzyna Rzeźniczek | 2016-04-29 00:31:54
hannover messe, wphi berlin

Hanower, 25 – 29.04. 2016 - „Integrated Industy – Discover Solutions”, digitalizacja zakładów produkcyjnych i systemów elektroenergetycznych były tematem przewodnim tegorocznej edycji Targów Hannover Messe 2016, które są najważniejszym wydarzeniem branży przemysłowej na świecie.

25 – 29.04. 2016, Hanower

„Integrated Industy – Discover Solutions”, digitalizacja zakładów produkcyjnych i systemów elektroenergetycznych były tematem przewodnim tegorocznej edycji Targów Hannover Messe 2016, które są najważniejszym wydarzeniem branży przemysłowej na świecie.

Przedsiębiorstwa z całego świata przedstawiły swoje najnowsze rozwiązania z dziedziny automatyki przemysłowej i informatyki oraz energetyki, jak również nowe technologie ekologiczne, techniki napędów, sposoby dostaw dla przemysłu, technologie i usługi produkcyjne oraz osiągnięcia badawczo-rozwojowe. Zaprezentowane na targach eksponaty i rozwiązania w pełni potwierdziły, że „Przemysł 4.0” nie jest już tylko wizją przyszłości a rzeczywistością.

Hannover Messe stworzyło po raz pierwszy w tym roku nową platformę wystawienniczą „Young Tech Enterprises” dla młodych adeptów biznesu, która umożliwiła im spotkania z instytucjami udzielającymi wsparcia finansowego, partnerami kooperacyjnymi, inwestorami i dużymi przedsiębiorstwami.

Krajem partnerskim tegorocznych targów były USA. Prezydent Obama był gościem oficjalnym Hannover Messe 2016, uczestnicząc w oficjalnym otwarciu i pierwszym dniu targów.

Polska będzie Krajem Partnerskim przyszłorocznej edycji targów w Hanowerze. 26.04.2016 Wiceminister Rozwoju Paweł Chorąży i Szef Targów Hannover Messe Dr. Jochen Köckler w obecności przedstawiciela rządu federalnego podpisali Memorandum w tej sprawie. Uroczystość odbyła się na Polskim Stoisku.

Polskie Stoisko zostało zlokalizowane w hali 3 „Global Business & Markets”, w bezpośrednim sąsiedztwie głównego pawilonu Stanów Zjednoczonych. Stoisko zorganizowane zostało przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji w Berlinie, w bardzo atrakcyjnej formie namiotu sferycznego. Zaprezentowały się na nim instytucje Wrocławia i Szczecina, Łódzka oraz Kostrzyńsko-Słubicka SSE, Polska Izba Gospodarki Elektronicznej, Stowarzyszenie Usług Elektroinstalacyjnych oraz Studenckie Koło Astronautyczne, które zaprezentowało szereg eksponatów sektora kosmicznego, w tym łazik marsjański. Na stoisku polskim można było też obejrzeć nowoczesne urządzenia firm Adamus HT, Erko i Elma Energia. Polskie stoisko odwiedziły m.in. delegacje KE, UNIDO, misje gospodarcze z ZEA, Kanady i USA oraz szereg firm i przedsiębiorców indywidualnych.

 

Łącznie na targach w Hanowerze zaprezentowało się prawie 60 wystawców z Polski. WPHI Berlin we współpracy z Kancelarią Grau z Hamburga, zorganizowało dla nich i zainteresowanych polskich przedsiębiorców, seminarium na temat funkcjonowania na rynku niemieckim.

Tegoroczne targi w Hanowerze odwiedziło 220.000 zwiedzających, w tym 70.000 gości z zagranicy. Swoje oferty przedstawiło ponad 5.000 wystawców z 70 krajów.

DDW/29.04.2016


Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Houseboat

Houseboat is a floating house, mostly moored in one place with the possibility of moving on canal...
Polska - Kolonia Rybacka 2020-11-26 Dodał: Patryk Tyszko Statki i łodzie Zobacz ofertę

Pilothouse

The recognisable form of Pilothouse superstructures or cabins is always fully expressed. The cabi...
Polska - Kolonia Rybacka 2020-11-27 Dodał: Patryk Tyszko Statki i łodzie Zobacz ofertę

Cabin Cruiser

Cabin cruisers are motorboats with a comfortable cabin for at least 2 people. The boat is equippe...
Polska - Kolonia Rybacka 2020-11-26 Dodał: Patryk Tyszko Statki i łodzie Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert