Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPremier Mateusz Morawiecki z roboczą wizytą w Berlinie

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Katarzyna Rzeźniczek | 2016-06-15 15:59:50
morawiecki, ministerstwo rozwoju, pesa, wphi berlin

16 czerwca br. w Berlinie przebywać będzie Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Rozwoju, Pracy i Technologii Mateusz Morawiecki.

16 czerwca br. w Berlinie przebywać będzie Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Rozwoju, Pracy i Technologii Mateusz Morawiecki. W programie wizyty przewidziane jest m.in. wspólne otwarcie z Wicekanclerzem Niemiec, Ministrem Gospodarki i Energii Sigmarem Gabrielem Polsko-Niemieckiego Szczytu Gospodarczego organizowanego przez WPHI Berlin we współpracy z organizacją Pracodawcy RP oraz Niemieckim Zrzeszeniem Izb Przemysłowo-Handlowych. Szczyt, który zgromadzi 250 uczestników z Polski i Niemiec będzie okazją do podsumowania 25 letniej bilateralnej współpracy gospodarczej, a także miejscem do dyskusji o ciągle jeszcze nie wykorzystanym potencjale kooperacji w nowych obszarach, w tym w szczególności dla przemysłu 4.0, innowacyjnych branż oraz badań i rozwoju.

Premier Morawiecki spotka się na Kongresie z czołowymi polskimi firmami eksportującym i inwestującymi na rynku niemieckim. Przedstawiciele polskich przedsiębiorstw informować będą o swoich sukcesach biznesowych na rynku niemieckim, a także o występujących barierach we współpracy.

Premier Morawiecki będzie także brał udział w uroczystym przekazaniu niemieckiemu przewoźnikowi kolejowemu NEB pierwszego pociągu LINK produkcji przedsiębiorstwa PESA z Bydgoszczy. Zaplanowane są także przy tej okazji rozmowy z Minister Infrastruktury Brandenburgii Kathrin Schneider.

PESA odniosła na rynku niemieckim olbrzymi sukces. Spalinowy LINK jest pierwszym w historii polskiego przemysłu pojazdem szynowym, który uzyskał homologację w Niemczech. Jest to spektakularne potwierdzenie technologicznego skoku w polskim przemyśle szynowym. Pierwszy skład typu LINK przekazany niemieckiemu przewoźnikowi NEB i obsługiwać będzie przejazdy na trasie Kostrzyń n/Odrą – Berlin. / WPHI Berlin


Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Cabin Cruiser

Cabin cruisers are motorboats with a comfortable cabin for at least 2 people. The boat is equippe...
Polska - Kolonia Rybacka 2020-11-26 Dodał: Patryk Tyszko Statki i łodzie Zobacz ofertę

Czarter jachtów motorowych

Początki firmy sięgają roku 2010, kiedy właściciel firmy zdecydował się na zakup używanej łodzi z...
Polska - Kolonia Rybacka 2020-11-28 Dodał: Kamil Tyszko Turystyka, sport i rekreacja, Statki i łodzie Zobacz ofertę

Pilothouse

The recognisable form of Pilothouse superstructures or cabins is always fully expressed. The cabi...
Polska - Kolonia Rybacka 2020-11-27 Dodał: Patryk Tyszko Statki i łodzie Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert