Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuXIV Polsko-Niemieckie Konsultacje Międzyrządowe w Berlinie

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Katarzyna Rzeźniczek | 2016-06-22 21:37:56
konsultacje międzyrządowe, berlin, morawiecki, gabriel, współpraca b+r, wphi berlin

Wicepremier Morawiecki i Wicekanclerz Gabriel podpisali "Wspólne oświadczenie o wspieraniu współpracy w dziedzinie badań, rozwoju i innowacji” .

Wicepremier Morawiecki i Wicekanclerz Gabriel podpisali "Wspólne oświadczenie o wspieraniu współpracy w dziedzinie badań, rozwoju i innowacji” .

22 czerwca 2016 w Berlinie odbyły się 14-ste polsko-niemieckie konsultacje międzyrządowe, z udziałem Premier Beaty Szydło i Kanclerz Angeli Merkel oraz większości członków Rady Ministrów obu państw. Konsultacje międzyrządowe są częścią obchodów 25-lecia podpisania polsko-niemieckiego traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy.

Wicepremier i Minister Rozwoju Mateusz Morawiecki na spotkaniu ze swoim partnerem Wicekanclerzem Sigmarem Gabrielem omówili efekty ćwierćwiecza polsko-niemieckiej współpracy gospodarczej, nowe impulsy i perspektywy oraz obszary dalszej kooperacji. Podkreślono strategiczne znaczenie współpracy obydwu krajów w sferze innowacyjności i nowoczesnych technologii.

Minister Rozwoju RP i Federalny Minister Gospodarki podpisali w trakcie konsultacji międzyrządowych „Wspólne oświadczenie woli o dwustronnej współpracy w dziedzinie badań, rozwoju i innowacji” .

W oświadczeniu tym strony zobowiązują się do intensyfikacji i promowania polsko-niemieckiej współpracy gospodarczej przedsiębiorstw w dziedzinie technologii, badań i innowacji oraz wspierania tworzenia i funkcjonowania wspólnych struktur naukowo-badawczych i ich udziału na równorzędnych zasadach w międzynarodowych projektach. Celem tych działań jest wzrost potencjału produkcyjnego i technologicznego polskich i niemieckich firm oraz wzmocnienie ich konkurencyjności i internacjonalizacji.

WPHI/DDW/22.06.2016

Fotos/Copyright BMWI/Eriksson