Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji Eksportu„Sukcesy pisane szminką” – spotkanie networkingowe przedsiębiorczych Polek w siedzibie WPHI Kolonia; 26 sierpnia 2016 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Monika Hebda | 2016-09-07 12:06:22
wphi kolonia, spotkanie networkingowe, przedsiębiorcze polki w niemczech

Celem spotkania była promocja talentów i przedsiębiorczości Polek zamieszkałych w Nadrenii Północnej-Westfalii oraz wymiana kontaktów, doświadczeń, a także poszerzenia horyzontów działań i umocnienie sieci networkingowej.

Spotkanie to w letniej piknikowej oprawie skierowane było do kobiet zainteresowanych pozyskaniem inspiracji i pozytywnej energii do działania w ramach promocji polskiego biznesu i polskiej kultury.

 

"Procesy globalizacji, tempo zmian, to ogromne przyspieszenie, wręcz natychmiastowy przepływ informacji zdecydowanie przyczyniają się do zmniejszenia świata. Prowadzą jednakże równocześnie to tego, że w natłoku informacji wiadomości łatwo zostają przeoczone, ponieważ nie wyróżniają się na tle innych. Natomiast możliwość osobistego kontaktu - twarzą w twarz -, tak jak w przypadku kontemplacji nad pięknym klejnotem czy dziełem sztuki - pozostawia konkretny ślad w naszej pamięci" - formułuje ideę spotkania moderatorka Alicja Kocik ze stowarzyszenia "POLin".

 

Spotkanie było również okazją do prezentacji raportu ministerstwa pracy i integracji Nadrenii Północnej-Westfalii nt. „Integracja osób pochodzenia polskiego w NPW” wydanego z okazji 25-lat dobrego sąsiedztwa Polski i Niemiec.

 

W czasie spotkania odbył się również pokaz polskiej mody. Panie miały okazję zapoznać się z najnowszą kolekcją jesienną zaprojektowaną i wykonaną przez Katrin Belen. Podczas pokazu była prezentowana również biżuteria autorstwa Joanny Filipiak.

 

Dalsze rozmowy przy degustacji polskich specjalności żywnościowych zasponsorowanych przez firmę ERCON Telekomunikationstechnik z Neuss http://www.ercon.net/, którą kieruje m.in. Pani Prezes Maria Pietrzak, były kontynuowane w ogrodzie.

 

Inicjatorem i współorganizatorem imprezy była sekcja kolońska Stowarzyszenia „Polki w Gospodarce i Kulturze e.Vhttp://www.pol-in.eu/.

 

Imprezę bardzo wysoko oceniono w Ankietach satysfakcji .

 

 

Opracowała: MH; WPHI Kolonia

 

 

Pliki do pobrania

IntegrationBroschüreAuszug ZuwanderungsstatistikPL
pdf | 2.42 MB
Pobierz