Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPolska prezentacja na 68. Międzynarodowych Targach „Pomysły, Wynalazki, Nowe Produkty iENA 2016” w Norymberdze

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Paula Kurowski2 | 2016-10-04 15:35:50
międzynarodowe targi, iena 2016, pomysły, wynalazki, nowe produkty, wphi berlin

W dniach 27 – 30. października 2016 r odbędą się 68. Międzynarodowe Targi „Pomysły, Wynalazki, Nowe Produkty iENA” w Norymberdze. Targi te są jedną z największych światowych imprez tego typu.

W dniach 27 – 30. października 2016 r odbędą się 68. Międzynarodowe Targi „Pomysły, Wynalazki, Nowe Produkty iENA” w Norymberdze. Targi te są jedną
z największych światowych imprez tego typu. Pierwsza edycja wystawy odbyła się
w 1948 roku i od tego czasu wystawiono tam ponad 30 tysięcy wynalazków. Przez lata organizatorzy wypracowali sobie dużą renomę i markę, przez co jest ona miejscem chętnie odwiedzanym przez specjalistów różnych branż z całego świata. W zeszłorocznej edycji zaprezentowano ponad 700 wynalazków z 32 krajów. Wysoka ranga zdobytych medali iENA, jest szczególnie ważnym argumentem przy wprowadzaniu produktów i technologii na rynek innowacji. Targi „iENA” cieszą się ogromnym zainteresowaniem radia, prasy, telewizji oraz mediów elektronicznych z całego świata.

 

W ubiegłej edycji IENA 2016, Polska była po raz pierwszy w historii tych targów, Krajem Partnerskim. Na polskim stoisku narodowym, koordynowanym przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji w Berlinie zaprezentowano 55 wynalazków i rozwiązań, w tym laureatów konkursu Student Wynalazca. Polskie wynalazki odniosły duży sukces w Norymberdze uzyskując 8 złotych medali, 12 srebrnych i 11 brązowych.

 

W 2016 roku status Kraju Partnerskiego uzyskała Austria.

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Berlinie zorganizuje w tym roku stoisko informacyjne, promujące współpracę międzynarodową instytutów badawczych i innowacyjnych przedsiębiorstw.

 

WPHI Berlin, 04.10.2016