Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuAUDI ma mniejszy zysk, ale sprzedaż wciąż rośnie

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Monika Hebda | 2016-10-31 08:33:20
wphi kolonia, audi, sprzedaż aut

Afera spalinowa spowodowała spadek zysku firmy. W okresie styczeń-wrzesień br. wynik finansowy netto spadł o jedną trzecią do poziomu 2,1 mld EUR. W analogicznym okresie ubiegłego roku zysk netto wynosił jeszcze 3,3 mld EUR.

Głównymi czynnikami pogorszenia wyników finansowych jest afera spalinowa oraz akcja wymiany poduszek w samochodach, dostarczanych przez poddostawcę firmę Tataka. Ogółem obciążenia w bilansie wynoszą 885 mln EUR, w tym związane z odszkodowaniami za manipulowanie spalinami wynosi 752 mln EUR (dotyczą silników diesel o pojemności 3 l produkowanych w Ingolstadt).

 

Sprzedaż samochodów AUDI ma się dobrze i rośnie, w tym sprzedaż na rynek USA. W ciągu 3 kwartałów br. sprzedano prawie 1,58 mln aut, co oznacza wzrost o 4% r/r. Sprzedaż do USA wzrosła o 3,2% do poziomu 152 200 sztuk.

 

Więcej informacji:

http://www.focus.de/finanzen/news/wirtschaftsticker/unternehmen-audi-macht-nach-affaere-eine-milliarde-weniger-gewinn_id_6129387.html

 

Opracował: SH; WPHI Kolonia