Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSukces polskich wynalazców na 68. Międzynarodowych Targach „Pomysły, Wynalazki, Nowe Produkty iENA 2016” w Norymberdze

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Paula Kurowski2 | 2016-11-02 15:33:46
międzynarodowe targi innowacji, iena 2016, wynalazki, wphi berlin

Na zakończonych właśnie targach innowacji IENA w Norymberdze polscy wynalazcy i racjonalizatorzy odnieśli duży sukces. Łącznie zdobyli 18 prestiżowych nagród, w tym 5 złotych medali, 6 srebrnych i 5 brązowych oraz dwie nagrody specjalne.

Na zakończonych właśnie targach innowacji IENA w Norymberdze polscy wynalazcy i racjonalizatorzy odnieśli duży sukces. Łącznie zdobyli 18 prestiżowych nagród, w tym 5 złotych medali, 6 srebrnych i 5 brązowych oraz dwie nagrody specjalne. Złotymi medalami wyróżnione zostały m.in. pływająca jednostka ratunkowa i wielofunkcyjny pojazd do zadań specjalnych Funter z Przemysłowego Instytutu Motoryzacji z Warszawy, kaseta do automatycznego zwijania węża odkurzacza centralnego firmy Leovac z Lubochni, utylizacja zanieczyszczeń z biopaliwa i metoda usuwania szkodliwych substancji z podkładów kolejowych Instytutu Chemii Przemysłowej z Warszawy.

 

Polskie wynalazki i rozwiązania były prezentowane na stoisku Agencji Promocyjnej Inventor (łącznie 16) oraz stoisku Stowarzyszenia Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów (łącznie 10). Ponadto firma Tinen z Ostrowa Lubelskiego zaprezentowała na własnym stoisku unikalne rozwiązanie – wtyczki z mechanizmem wypychającym. WPHI Berlin zorganizował na targach stoisko informacyjne, promując kontakty z polskimi instytutami badawczymi, ośrodkami wynalazczymi, start up´ami oraz zachęcając do podejmowania współpracy kooperacyjnej i inwestycyjnej.

 

Międzynarodowe Targi IENA te są jedną z największych światowych imprez tego typu. Pierwsza edycja wystawy odbyła się w 1948 roku. Przez lata organizatorzy wypracowali sobie dużą renomę i markę, przez co jest ona miejscem chętnie odwiedzanym przez specjalistów różnych branż z całego świata. W tegorocznej edycji zaprezentowano około 700 wynalazków z 36 państw. Targi odwiedzili przedstawiciele z 44 krajów. Wysoka ranga zdobytych medali iENA, jest szczególnie ważnym argumentem przy wprowadzaniu produktów i technologii na rynek innowacji.

 

Opracowała: DDW / WPHI Berlin