Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSeminarium nt możliwości inwestycyjnych w Polsce przy wsparciu instytucji publicznych

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Małgorzata Kędzierska | 2016-12-05 10:31:35
seminarium, inwestycje, specjalne strefy ekonomiczne, düsseldorf, wphi kolonia

W poniedziałek, 28 listopada br. w Düsseldorfie odbyło się seminarium nt możliwości inwestowania w Polsce, przy wsparciu instytucji publicznych. Tematem prezentacji były środki publiczne przeznaczone na dofinansowanie zagranicznych projektów ekspansji m.in. wachlarz środków finansowych oferowanych dla firm z Landu Nadrenii Północnej – Westfalii przez NRW.Bank, a także instrumenty wsparcia dostępne w Polsce: granty i wsparcie oferowane przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych oraz specjalne strefy ekonomiczne. Prelegentami byli przedstawiciele wymienionych instytucji, w tym Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

W corocznym raporcie nt klimatu inwestycyjnego w Polsce, przeprowadzonym przez AHK Polska, nasz kraj zajął po raz kolejny pierwsze miejsce jako państwo, gdzie dotychczasowi inwestorzy zainwestowaliby po raz kolejny. Stabilna sytuacja gospodarcza, dostępność wykwalifikowanej siły roboczej, a także bliska odległość sprawiają, że firmy niemieckie postrzegają Polskę jako mocnego partnera handlowego.

 

Jedna z najbardziej atrakcyjnych form wsparcie w inwestycjach są specjalne strefy ekonomiczne. Gościem specjalnym podczas seminarium był Maciej Ślezak, Dyrektor Oddziału Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Europark-Wisłosan. W kompleksowy sposób przedstawił on zgromadzonym gościom aspekty praktyczne inwestowania w obszarze strefy. 

 

Długa dyskusja gości w kuluarach pokazała, że Polska niezmiennie cieszy się szerokim zainteresowaniem inwestorów zagranicznych. Trend ten utrzymuje się od kilku sezonów i wszystko wskazuje na to, że polsko-niemieckie kontakty gospodarcze będą intensyfikowane w następnych latach.

 

Organizacja seminarium w Düsseldorfie była możliwa dzięki uprzejmości firmy Metalcoop Handelsgesellschaft mbH Wirtschaftsberatung.

 

Opracował: PO