Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPolska inicjatywa Graphene in Poland

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Monika Hebda | 2017-01-10 09:58:53
wphi kolonia, grafen, graphene in poland, nano carbon, polska

Polska firma Nano Carbon http://www.nano-carbon.pl/ wprowadziła do sprzedaży arkusze grafenu. W przyszłości grafen może zrewolucjonizować takie branże jak biomedycyna, motoryzacja czy przemysł zbrojeniowy.

Do sprzedaży trafiły arkusze grafenu o wymiarach 50x50 centymetrów. W ramach wcześniej nawiązanej współpracy z ITME (Instytut Technologii Materiałów Elektrycznych), firma Nano Carbon sprzedaje również arkusze o wymiarach 30x30 cm.

 

Dzięki swojej gładkiej i równej powierzchni, grafen produkowany w ITME będzie mógł być stosowany m.in. w biomedycynie. Dodatek grafenu może spowodować, że urządzenia medyczne takie jak, sztuczne zastawki serca czy cewniki będą lepiej tolerowane przez organizm.

 

W ITME produkuje się unikalnej, światowej jakości grafen epitaksjalny i płatkowy. Grafen płatkowy z instytutu stosowany jest w badaniach nad leczeniem raka mózgu - glejaka oraz w badaniach nad komórkami macierzystymi.

 

Zastosowania grafenu wykraczają jednak daleko poza medycynę. W przyszłości materiał ten może zrewolucjonizować takie branże jak motoryzacja, przemysł, zbrojeniowy, ochrona środowiska czy energetyka.

 

Przykładem takie zastosowania grafenu jest program OPTIGRAF, w ramach którego opracowano modele okien optycznych z przezroczystą grafenową warstwą grzewczą.

Zarówno ITME, jak i Nano Carbon wchodzą w skład wchodzą w skład inicjatywy Graphene in Poland (http://www.grapheneinpoland.pl/ ), powołanej 15 czerwca 2016 r. przez polskie środowisko naukowo-badawcze we współpracy z sektorem przemysłowym w celu komercyjnego wykorzystania polskich osiągnięć naukowych. Należą do niej również Politechnika Łódzka, Politechnika Warszawska, Wydziały Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego i Łódzkiego oraz firmy Advanced Graphene Products (AGP) i SECO/WARWICK.

 

Grafen jest przedmiotem zainteresowania przemysłu i nauki ze względu na swoje szczególne właściwości. Jest niezwykle wytrzymały (100 razy mocniejszy od stali), elastyczny, przezroczysty i przewodzi prąd lepiej niż krzem. To właśnie te właściwości sprawiają, że grafen może znaleźć swoje zastosowanie np. przy produkcji elastycznych ekranów, wydajnych akumulatorów czy kondensatorów.

 

Więcej informacji:

http://www.grapheneinpoland.pl/

http://next.gazeta.pl/next/7,151003,21218090,polski-grafen-trafil-do-sprzedazy-mozace-zapoczatkowac-rewolucje.html#BoxBizLink

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Współpraca z biurem rachunkowym Toruń

Czy warto zdecydować się na współpracę z biurem rachunkowym? Biuro rachunkowe Toruń Plusów nawi...
Polska - Toruń 2021-09-14 Dodał: Anna Szewczyk Zdrowie i medycyna, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe, Wydawnictwa Zobacz ofertę

Profesjonalna księgowość dla firm Grajewo

Biuro rachunkowe Grajewo Profesjonalna obsługa księgowa dla Twojej firmy Posiadanie firmy łączy...
Polska - GRAJEWO 2021-09-14 Dodał: Anna Jankowska Zdrowie i medycyna, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe, Media i reklama Zobacz ofertę

Integracja z systemem enova365 – wdrażanie nowoczesnego systemu ERP

Wdrożenia systemu enova365 –Blacksoft -partner enova Toruń Jeżeli szukasz możliwości automatyzac...
Polska - Toruń 2021-03-09 Dodał: Michał Szewczyk Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Media i reklama Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert