Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuRezerwy złota Bundesbanku

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Monika Hebda | 2017-01-20 09:02:24
wphi kolonia, niemieckie złoto, składowanie złota, rezerwy złota bundesbanku

W 2016 r. przyspieszono przemieszczanie rezerw złota, które do tej pory w większości było składowane poza Niemcami (Paryż, Londyn, Nowy Jork). Obecnie prawie połowa rezerwy złota znajduje się w niemieckich skarbcach i sejfach.

W 2016 r. ściągnięto z innych krajów 200 ton złota. Niemieckie rezerwy w złocie szacuje się na 3 381 ton. Należą one do największych na świecie, po USA. Obecnie w niemieckich sejfach i skarbcach magazynuje się 1 600 ton złota. Bundesbank planuje jego zwiększenie do 2020 r. do ponad 1 700 ton.

 

W 2013 r. a więc w momencie rozpoczęcia procesu zwiększania zapasów złota, w rodzimych niemieckich skarbcach i sejfach we Frankfurcie n/Menem znajdowało się tylko 31% (1 036 ton) tego kruszcu. Od 2015 r. Frankfurt stał się największą na świecie metropolią, gdzie składuje się rezerwy złota przed Bankiem Centralnym USA, Wlk. Brytanii i Francji.

 

Dyskusję o tym gdzie jest niemieckie złoto i czy w ogóle jest - wywołał poseł CSU Peter Gauweiler w maju 2012 r. Od tego czasu Bundesbank prowadzi aktywną politykę informacyjną nt. tego ile i gdzie składowane są rezerwy złota. Ze względów historycznych rezerwy złota składowano poza Niemcami. Od połowy 1951 r. zaczęto gromadzić własne rezerwy złota.

 

Więcej informacji:

http://www.faz.net/aktuell/wirtschaft/goldreserve-umzug-der-deutschen-barren-ging-2016-rasch-voran-14590368.html

 

Opracowała: MH; WPHI Kolonia

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Obsługa informatyczna i marketingowa stron internetowych

Zajmujemy się pełną obsługą informatyczną i marketingową nad stronami małych i średnich firm. Wdr...
Polska - Sokola 2020-07-15 Dodał: Łukasz Tomaszczyk Doradztwo/consulting/edukacja, IT/ICT, Pozostałe branże Zobacz ofertę

Odzyskanie praw ochronnych do znaku towarowego w China

Odzyskiwanie znaku towarowego zarejestrowanego w Chinach przez podmiot trzeci.
Polska - STRASZYN 2020-06-14 Dodał: Michał Bielewicz Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Sektor kreatywny, Turystyka, sport i rekreacja Zobacz ofertę

Zgłoszenie znaku towarowego do ochrony w Chinach

Usługa złożenia wniosku wprost do China Trademark Office o ochronę znaku towarowego w Chinach.
Polska - STRASZYN 2020-06-14 Dodał: Michał Bielewicz Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Sektor kreatywny, Turystyka, sport i rekreacja Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert