Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPolska może rozwijać się najszybciej spośród wszystkich krajów UE

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Monika Hebda | 2017-02-07 12:22:09
wphi kolonia, polska, rozwój gospodarczy polski, raport pwc

Tempo rozwoju gospodarczego w Polsce może być najszybsze spośród wszystkich krajów Unii Europejskiej do 2050 r.

Tak wynika z raportu PwC "The long view: How will the global economic order change by 2050?"

 

Autorzy raportu wskazują, że Polska i Kolumbia, a także Turcja mają największy potencjał, by do 2050 r. odnotować najszybszy wzrost gospodarczy w swoich regionach, co wynika z metodologii uwzględniającej demografię, edukację, postęp technologiczny i poziom inwestycji.

 

W raporcie podkreślono, że sytuacja demograficzna Polski może stanowić silny czynnik hamujący dobre perspektywy wzrostu gospodarczego. Eksperci raportu przywołują prognozy demograficznych ONZ wg których liczba ludności w Polsce zmniejszy się średnio o 0,4% rocznie do 2050 r., z czego liczba osób w wieku produkcyjnym będzie maleć o 1% rocznie.

 

Pozytywne perspektywy wzrostu gospodarczego pokrywają się z oceną prezesów firm z Polski i całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej (CEE) w badaniu PwC "CEO Survey 2017". Wzrostu przychodów w firmach oczekuje 38% w roku br. wobec 37% w ub. r., a kolejne 41% (38% rok temu) jest o tym przekonana "do pewnego stopnia". Jeśli chodzi o perspektywę trzyletnią, wskaźniki te kształtują się odpowiednio na poziomie 44% i 41%. Ponadto 45% (52% globalnie) prezesów firm z CEE w najbliższym roku zamierza zwiększyć zatrudnienie w swoich firmach, a 37% pozostawi je na tym samym poziomie.

 

Raport "The long view: How will the global economic order change by 2050?" obejmuje perspektywy dla 32 największych gospodarek na świecie odpowiedzialnych za 85% światowego PKB.

 

Więcej informacji:

http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/pwc-polska-moze-rozwijac-sie-najszybciej,199,0,2258375.html

 

Opracowała: MH; WPHI Kolonia