Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji Eksportu„SMART MEANS POLAND”: Polska krajem partnerskim Hannover Messe; 24-28 kwietnia 2017 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Monika Hebda | 2017-02-10 12:44:48
wphi kolonia, smart means poland, targi w hanowerze, innowacyjne produkty, polska krajem partnerskim hannover messe, k-drone,

Targi w Hanowerze należą do największych i najważniejszych na świecie imprez przemysłowych, podczas których promowane są nowe idee i nowinki branżowe. Towarzyszy im międzynarodowa wystawa innowacyjnych produktów i usług dla przemysłu.

Polska należy do grona krajów z wyższym udziałem przemysłu w PKB niż średni poziom dla UE. Rośnie również znaczenie sprzedaży produktów zaawansowanych technologicznie w przemyśle.

 

Prognozy na najbliższe lata przewidują wzrost rynku telekomunikacyjnego w Polsce, na który wpływ będą miały m.in.: usługi w chmurze, Big Data, przyrost transmisji danych, czy Internet rzeczy.

 

Polska aktywnie włącza się w proces Industry 4.0, który rewolucjonizuje sektor produkcyjny, sposób funkcjonowania zakładów oraz użytkowania produktów. Dzięki wykorzystaniu robotyki, zaawansowanych narzędzi IT, analizie danych oraz pogłębianiu współpracy między ludźmi i urządzeniami w przyszłości, fabryki będą działały szybciej, a ich wydajność wzrośnie.

 

Industry 4.0 nie jest jedynym określeniem odnoszącym się do nowej rzeczywistości w przemyśle. Używane są również inne określenia takie jak: „Smart Production”, czy „Smart Manufacturing”. Stąd wybór naszego hasła przewodniego. Nowe technologie w przemyśle i zwiększanie efektywności energetycznej są smart. Polska ma ogromny potencjał i spore osiągnięcia w tych dziedzinach, czyli smart means Poland.

 

Również logo Polski wpisuje się w nasze hasło. K-drone to figura idealna. Oglądana z góry, jest kwadratem wpisanym w kwadrat. Jego powierzchnia jest zarazem symetryczna i niesymetryczna, wklęsła i wypukła.

 

Użycie polskich barw narodowych w symbolice K-drona sygnalizuje dążenie Polski do ciągłego rozwoju. Jego umiejscowienie w przestrzeni nowoczesnych technologii przemysłowych jest odzwierciedleniem kreatywności, innowacyjności i potencjału polskiej gospodarki.

 

Międzynarodowe Targi Innowacyjnych Technologii Przemysłowych Hannover Messe to najważniejsze wydarzenie branży przemysłowej na świecie.

 

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii opracowało program promocji umożliwiający przedsiębiorcom ubieganie się o dofinansowanie ich udziału w targach. Środki Programu Inteligentny Rozwój pokryją część kosztów działań promocyjnych, takich jak m.in. udział firm w targach, przygotowanie i dystrybucja materiałów np. w mediach czy też emisja spotów i filmów.

 

O naszym uczestnictwie w wydarzeniu, polskiej gospodarce i relacjach handlowych z Niemcami, mówił wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński podczas konferencji prasowej, która 9 lutego 2017 r. odbyła się w Hanowerze.

 

Więcej informacji:

http://www.mr.gov.pl/strony/aktualnosci/polska-krajem-partnerskim-hannover-messe/

 

Informator dla odwiedzających:

http://www.hannovermesse.de/files/001-fs5/media/downloads/besucher/besucherinformation-pl.pdf


Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Tworzenie treści na stronę internetową - Pomoc w zdobyciu pracownika

Witam, zajmujemy się tworzenie treści na strony zajmujące się pomocą w pozyskaniu pracownika z ...
Polska - Sokola 2020-11-27 Dodał: Łukasz Tomaszczyk IT/ICT, Pozostałe branże Zobacz ofertę

Strony internetowe

Kolcode Michał Koliński to firma tworząca profesjonalne i nowoczesne strony internetowe oraz skle...
Polska - RUSIEC 2020-10-26 Dodał: Michał Koliński IT/ICT Zobacz ofertę

Hurtownia opakowań - Materiały opakowaniowe - Hurt i Detal

Hurtownia opakowań z bardzo bogatą ofertą produktową. Produkty wysyłamy do krajów europejskich. P...
Polska - WARSZAWA 2020-10-22 Dodał: Paweł Bednarski Handel, Pozostałe branże Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert