Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuŚwięto branży winiarskiej – Targi ProWein 2017, 19 marca 2017, Düsseldorf

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Monika Hebda | 2017-03-15 12:35:53
targi, branża winiarska, düsseldorf, wphi kolonia

Już w najbliższą niedzielę 19 marca rozpocznie się kolejna edycja targów win i alkoholi ProWein w Düsseldorfie. W ciągu 22 lat targi ProWein zdobyły renomę najważniejszej imprezy na świecie prezentującej wina, alkohole, wody mineralne oraz akcesoria używane w branży.

Gromadząc największych profesjonalistów świata alkoholi, impreza stworzyła ogromne możliwości rozwoju kontaktów biznesowych pomiędzy wystawcami targów i zaproszonymi gośćmi.

Targi ProWein to niezastąpione źródło wiedzy i smaku oraz platforma dająca wystawcom i odwiedzającym niepowtarzalną okazję, by porównać zbiory i degustować wina, alkohole i wody mineralne ze wszystkich zakątków świata.

zdjęcie 1Źródło: Messe Duesseldorf

 

Zakres tematyczny targów ProWein

  • Wina z następujących regionów: Europa, Afryka, Ameryka Północna, Ameryka Południowa Azja, Oceania
  • Wina musujące oraz wody mineralne
  • Napoje alkoholowe: arak, koniak, armaniak, szampany, rum, likier, brandy, gin, wódka, whisky, owocowe napoje alkoholowe, inne alkohole
  • Akcesoria: szklanki, kieliszki, butelki, karafki, szejkery, stojaki, dekoracje, wyposażenie barów i winiarni

W tym roku swoje przybycie zapowiedziało aż 6300 wystawców z 60 krajów, włączając wszystkie znaczące regiony winiarskie świata - w sumie około 295 oraz 400 wyselekcjonowanych producentów i dystrybutorów alkoholi mocnych, którzy będą prezentować swoje produkty w halach 9-17 na łącznej powierzchni ok. 68.232 m2. Spodziewana liczba odwiedzających to 55.000 osób.

zdjęcie 2Źródło: Messe Duesseldorf

 

Polskie firmy na targach

Na targach wystawiać się będzie 16 firm z Polski, które zajmą w sumie 207m2 powierzchni wystawienniczej.

Wśród polskich wystawców dominują firmy produkujące alkohole mocne takie jak wódka, rum, gin, whiskey, likiery (ok. 9 wystawców), wina owocowe i cydry (ok. 2 wystawców), a także akcesoria dla branży winiarskiej (ok. 3 wystawców).

Po raz pierwszy w historii targów ProWein swoje wina będzie prezentowała na targach również Winnica Turnau z Polski w sekcji Organic World.

Winnica Turnau, to jedna z największych winnic w kraju oraz największa w województwie zachodniopomorskim, mieszcząca się w Baniewicach oddalonych o 60 km od Szczecina. Jest to przedsiębiorstwo rodzinne, które po 6 latach od założenia obejmuje obecnie 20 ha upraw winorośli z wieloma szczepami.

 

zdjęcie 3Na zdjęciu od lewej: Zbigniew Turnau, Grzegorz Turnau, Tomasz Kasicki, Jacek Turnau.                 Źródło: Winnica Turnau

 

Rynek wina w Polsce rośnie w siłę

Fakt, że winorośl była uprawiana w naszym kraju już od wieków, a dokładnie od XII wieku, wiadomo nie od dziś, głównie z zapisków klasztornych. Jednak od kilku lat dopiero branża winiarska zaczyna odnosić sukcesy także w biznesie. Statystyki pokazują coroczny wzrost produkcji, głównie w segmencie win owocowych z dominującą rolą cydru, czyli napojów alkoholowych na bazie jabłek . Nie brakuje również w kraju winnic produkujących wina wytrawne i czerwone. Nasze krajowe wyroby stają się także coraz lepiej znane, a polskie wina o wiele bardziej dostępne dla przeciętnego konsumenta.

 

Więcej informacji na temat ProWein można znaleźć na stronie targów: www.prowein.com

 

zdjęcie 4Źródło: Winnica Turnau

 

Zapraszamy do odwiedzenia polskich stoisk na targach ProWein!

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Okna PCV

Okna Toruń Wybór okien do domu jest wyjątkowo istotny nie tylko ze względu na wygląd i ...
Polska - TORUŃ 2021-10-14 Dodał: Łukasz Bogucki Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Film, Turystyka, sport i rekreacja, Transport i logistyka Zobacz ofertę

Pozycjonowanie

Pozycjonowanie stron internetowych – czynności on site i off site Pozycjonowanie witryn ...
Polska - Toruń 2021-10-14 Dodał: Jolanta Borkowska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Księgowość online

Księgowość dla przedsiębiorców Prowadzenie firmy wiąże się wprost z koniecznością prowa...
Polska - Toruń 2021-10-14 Dodał: Jolanta Borkowska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert