Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuŚwięto branży winiarskiej – Targi ProWein 2017, 19 marca 2017, Düsseldorf

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Monika Hebda | 2017-03-15 12:35:53
targi, branża winiarska, düsseldorf, wphi kolonia

Już w najbliższą niedzielę 19 marca rozpocznie się kolejna edycja targów win i alkoholi ProWein w Düsseldorfie. W ciągu 22 lat targi ProWein zdobyły renomę najważniejszej imprezy na świecie prezentującej wina, alkohole, wody mineralne oraz akcesoria używane w branży.

Gromadząc największych profesjonalistów świata alkoholi, impreza stworzyła ogromne możliwości rozwoju kontaktów biznesowych pomiędzy wystawcami targów i zaproszonymi gośćmi.

Targi ProWein to niezastąpione źródło wiedzy i smaku oraz platforma dająca wystawcom i odwiedzającym niepowtarzalną okazję, by porównać zbiory i degustować wina, alkohole i wody mineralne ze wszystkich zakątków świata.

zdjęcie 1Źródło: Messe Duesseldorf

 

Zakres tematyczny targów ProWein

  • Wina z następujących regionów: Europa, Afryka, Ameryka Północna, Ameryka Południowa Azja, Oceania
  • Wina musujące oraz wody mineralne
  • Napoje alkoholowe: arak, koniak, armaniak, szampany, rum, likier, brandy, gin, wódka, whisky, owocowe napoje alkoholowe, inne alkohole
  • Akcesoria: szklanki, kieliszki, butelki, karafki, szejkery, stojaki, dekoracje, wyposażenie barów i winiarni

W tym roku swoje przybycie zapowiedziało aż 6300 wystawców z 60 krajów, włączając wszystkie znaczące regiony winiarskie świata - w sumie około 295 oraz 400 wyselekcjonowanych producentów i dystrybutorów alkoholi mocnych, którzy będą prezentować swoje produkty w halach 9-17 na łącznej powierzchni ok. 68.232 m2. Spodziewana liczba odwiedzających to 55.000 osób.

zdjęcie 2Źródło: Messe Duesseldorf

 

Polskie firmy na targach

Na targach wystawiać się będzie 16 firm z Polski, które zajmą w sumie 207m2 powierzchni wystawienniczej.

Wśród polskich wystawców dominują firmy produkujące alkohole mocne takie jak wódka, rum, gin, whiskey, likiery (ok. 9 wystawców), wina owocowe i cydry (ok. 2 wystawców), a także akcesoria dla branży winiarskiej (ok. 3 wystawców).

Po raz pierwszy w historii targów ProWein swoje wina będzie prezentowała na targach również Winnica Turnau z Polski w sekcji Organic World.

Winnica Turnau, to jedna z największych winnic w kraju oraz największa w województwie zachodniopomorskim, mieszcząca się w Baniewicach oddalonych o 60 km od Szczecina. Jest to przedsiębiorstwo rodzinne, które po 6 latach od założenia obejmuje obecnie 20 ha upraw winorośli z wieloma szczepami.

 

zdjęcie 3Na zdjęciu od lewej: Zbigniew Turnau, Grzegorz Turnau, Tomasz Kasicki, Jacek Turnau.                 Źródło: Winnica Turnau

 

Rynek wina w Polsce rośnie w siłę

Fakt, że winorośl była uprawiana w naszym kraju już od wieków, a dokładnie od XII wieku, wiadomo nie od dziś, głównie z zapisków klasztornych. Jednak od kilku lat dopiero branża winiarska zaczyna odnosić sukcesy także w biznesie. Statystyki pokazują coroczny wzrost produkcji, głównie w segmencie win owocowych z dominującą rolą cydru, czyli napojów alkoholowych na bazie jabłek . Nie brakuje również w kraju winnic produkujących wina wytrawne i czerwone. Nasze krajowe wyroby stają się także coraz lepiej znane, a polskie wina o wiele bardziej dostępne dla przeciętnego konsumenta.

 

Więcej informacji na temat ProWein można znaleźć na stronie targów: www.prowein.com

 

zdjęcie 4Źródło: Winnica Turnau

 

Zapraszamy do odwiedzenia polskich stoisk na targach ProWein!

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

NEONLED - Lighting Letters/signs

We are the manufacturer lighting letters, products from PMMA, PCV, PC. Currently, we operate on ...
Polska - Stanisławów Drugi 2020-05-11 Dodał: Łukasz Habierski Media i reklama, Organizacja targów i wydarzeń, Wyposażenie wnętrz, Oświetlenie, Wyroby z gumy i tworzyw sztucznych Zobacz ofertę

Taśma z nadrukiem - Taśmy pakowe z nadrukiem - Hurt i Detal

Taśmy z nadrukiem dla Twojej firmy w ilościach hurtowych i detalicznych. Realizuje zamówienia w c...
Polska - WARSZAWA 2020-10-21 Dodał: Paweł Bednarski Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Elveconn - sklep internetowy z częściami do maszyn

Szukasz sprawdzonych części do maszyn rolniczych, naczep, przyczep czy samochodów osobowych? Elve...
Polska - WROCŁAW 2020-11-30 Dodał: Adam Turek Maszyny i urządzenia Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert