Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji Eksportu„Kobiety z pasją” w WPHI Kolonia; 11.05.2017

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Monika Hebda | 2017-05-12 19:10:42
wphi kolonia, kobiety w biznesie, polskie kobiety w niemczech,

Kolejne spotkanie przedstawicielek Stowarzyszenia „Polskie kobiety w biznesie i Kulturze” było okazją do rozmów, tym razem z Panem Thorstenem Klute Pełnomocnikiem ds. współpracy z Polakami w Nadrenii-Północnej Westfalii.

Celem spotkania była promocja współpracy gospodarczej Polska - NRW oraz prezentacja raportu „Integracja osób polskiego pochodzenia w NRW”.

 

Kierownik WPHI Kolonia przedstawił znaczenie relacji gospodarczych Polska-NRW i perspektywy ich dalszego rozwoju. Podziękował Ministrowi Klute za dotychczasowe ogromne wsparcie w rozwijaniu dwustronnej współpracy w obszarze społecznym i gospodarczym.

 

Stowarzyszenie „Polskie kobiety w biznesie i Kulturze” powstało w czerwcu 2001 roku pod nazwą Klub Polnischer Frauen (Klub Polskich Kobiet). Założyły je aktywne zawodowo i zaangażowane społecznie kobiety polskiego pochodzenia mieszkające na stałe w Berlinie. Stowarzyszenie zrzesza kobiety różnych zawodów, takich jak np. psycholog, doktor prawa, adwokat, właścicielka firmy konsultingowej, galerystka, specjalistka ds. marketingu i PR, germanistka, informatyczka oraz specjalistka grafiki komputerowej.