Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPolish Tech Night - polskie startupy na berlińskiej scenie

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Piotr Pomian-Kruszyński | 2018-03-26 01:41:22
technight, startup, berlin, it, sibb

6 grudnia 2017 roku w Berlinie odbyła się trzecia edycja Polish Tech Night. 7 polskich startupów zabiegało o względy niemieckich inwestorów i publiczności zgromadzonej w Hallesches Haus. Organizatorzy wydarzenia, czyli Polish Berlin Tech, SIBB e.V., SpeedUp Venture Capital Group i BST Media Solutions są dumni z ogromnego zainteresowania polskimi technologiami w Niemczech - na event zarejestrowało się ponad 300 osób. Wydarzenie wsparła Polska Agencja Inwestycji i Handlu.

Widownia PTNPolish Tech NIght

 

- Współorganizuję Polish Tech Night od samego początku i z dumą obserwuje rozwój tego wydarzenia. Rekrutacja do prezentacji startupowych przebiega coraz sprawniej, co wiąże się z większą rozpoznawalnością naszej marki na polskim rynku. W tej edycji udało nam się pozyskać bardzo ciekawe i unikalne polskie startupy, które swoim poziomem i innowacyjnością nie odbiegają niczym od naszych zachodnich kolegów. Możemy być dumni, że tak fantastyczne technologie powstają na naszym rodzimym podwórku - mówi Ewa Galant, konsultant biznesowy z Londynu.

 

Na berlińskiej scenie zaprezentowali się:

  • dedykowane systemy AI dla branży medycznej, czyli Infermedica, Miłosz Wiciński, Business Development Manager.
  • implanty ręki, vBionic sp. z o.o., Bartosz Rajewski,
  • innowacyjny projekt sortownia odpadów BIN-E, Jakub Luboński, Co-founder.
  • latający pojazd, Hoverbike, Przemysław Bonna, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu.
  • plan wdrożenia technologii Hyperloop, Hyper Poland, Jakub Olek, Strategic Planning Director.
  • producent funkcjonalnych urządzeń i systemów RFID UHF, Smart Technology Group, Monika Bańdura i Karolina Kozłowska.
  • technologia produkcji i wdrażania na rynek bezzałogowych statków powietrznych UAV, czyli SkyTronic, Justyna Gudaszewska i Tadeusz Gudaszewski.

- Wiele zmieni się w przyszłości: W kompleksowym programie inwestycyjnym Polska planuje wspólnie z inwestorami VC i aniołami biznesu stworzenie do 26 nowych funduszy, aby załatać lukę we wczesnych fazach finansowania polskich startupów - dodaje Tobias Szarowicz z Polish Berlin Tech, społeczności, która dzięki regularnym spotkaniom umożliwia Polakom wymianę startupowego know-how w Berlinie.

 

Sponsorami trzeciej edycji Polish Tech Night są: Sunfish Partners, Bayer Grants4Apps, Berliner Volksbank i Polska Agencja Inwestycji i Handlu.

Wydarzenie jest wspierane przez partnerów: Berlin Partner für Wirtschaft und Technologie, Kancelarię Prawną HÄRTING, etventure, Ambasadę Rzeczypospolitej Polskiej w Berlinie oraz AHK Polska.

Patronem medialnym w Polsce jest MamStartup. Patronem medialnym w Niemczech jest Berlin Valley i Projekt Zukunft Berlin.

 

Polish Tech Night wspierają także polskie i niemieckie społeczności: Public Space, Polonium Foundation, Science Polish Perspective, Pomorski Park Naukowo Technologiczny, Netcamp, Huge Thing, E-commerce Berlin Expo i Startup Poland.

Zapraszamy na film z trzeciej edycji Polish Tech Night:

 

 

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

intermedialna.pl Blog

Oferta przeznaczona dla firm zainteresowanych artykułem sponsorowanym na blogu intermedialna.pl
Polska - Swarzędz 2022-04-26 Dodał: Wojciech Fedczyn IT/ICT, Pozostałe branże Zobacz ofertę

Pompy ciepła

Pompy ciepła Katowice to popularne urządzenia grzewcze, które są w stanie pobierać energię ciepln...
Polska - SZCZECIN 2022-02-06 Dodał: Adam grabowski Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT Zobacz ofertę

Kontenery morskie

Budynek czy budowla – spory wokół kontenerów morskich. Kontenery morskie dawniej służyły wyłączni...
Polska - SZCZECIN 2022-02-03 Dodał: Adam grabowski Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert