Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuRFN - Strefy ekologiczne

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Sławomir Lewandowski | 2015-12-21 21:35:04
niemcy, germany

Od dnia 1 stycznia br., powstały w trzech niemieckich miastach: Berlinie, Kolonii i Hanowerze - strefy ekologiczne, po których poruszać się mogą tylko te samochody osobowe i ciężarowe, które posiadają specjalną naklejkę.

Od dnia 1 stycznia br., powstały w trzech niemieckich miastach: Berlinie, Kolonii i Hanowerze - strefy ekologiczne, po których poruszać się mogą tylko te samochody osobowe i ciężarowe, które posiadają specjalną naklejkę.
Warto podkreślić, że naklejki uzyskane w jednym miejscu, np. w Berlinie, ważne są na terenie całej RFN, a konkretnie także w Kolonii i Hanowerze a w przyszłości także innych miastach.
Gdzie można wykupić plakietkę?
Specjalne plakietki można wykupić w wydziałach komunikacji oraz urzędach dzielnicowych, gdzie ich koszt wynosi ok. 5 euro. Plakietki są także dostępne w stacjach diagnostycznych (np. TÜV, DEKRA) oraz autoryzowanych warsztatach, z tym, że nie są one związane urzędową ceną i mogą powiększyć ją np. o koszt ustalenia normy czystości spalin, która nie jest podana w dokumencie rejestracyjnym pojazdu. Z obowiązku posiadania plakietki wyłączone są m. in. następujące rodzaje pojazdów: motocykle i pojazdy trójkołowe, samochody policji, straży pożarnej i wojska, karetki pogotowia, specjalnie oznakowane pojazdy przewożące osoby niepełnosprawne oraz maszyny budowlane i rolnicze. Ponadto w uzasadnionych przypadkach osoby posiadające pojazdy zaklasyfikowane do 1 grupy mogą ubiegać się o wydanie ograniczonego w czasie specjalnego zezwolenia na wjazd do „zielonej strefy"

Turyści i obcokrajowcy mogą ubiegać się o wydanie plakietki w dowolnym niemieckim mieście. Jest ona ważna bezterminowo na całym obszarze Niemiec. Zmiana numeru rejestracyjnego pojazdu pociąga za sobą obowiązek ponownego uzyskania plakietki.
Wykaz miast w których wprowadzono lub zostały zaplanowane "zielone strefy" w Republice Federalnej Niemiec
 

Od dnia:

Miasto/Region

01.01.2008

Berlin, Hannover, Köln

12.01.2008

Dortmund (Brackeler Straße)

01.03.2008

Ilsfeld, Leonberg, Ludwigsburg, Mannheim, Reutlingen, Schwäbisch-Gmünd, Stuttgart, Tübingen

01.08.2008

Pleidelsheim

01.10.2008

Bochum, Bottrop, Dortmund, Duisburg, Essen, Frankfurt/Main, Gelsenkirchen, München, Oberhausen, Recklinghausen

 

Zaplanowane:

01.01.2009

Augsburg, Bremen, Herrenberg, Karlsruhe, Nürnberg, Pforzheim

01.01.2010

Dresden, Freiburg (Breisgau), Heidelberg, Mühlacker

Brak konkretnej daty

Braunschweig, Darmstadt, Düsseldorf, Gera, Jena, Leipzig, Magdeburg, Neu-Ulm, Pfinztal, Regensburg,Ruhrgebiet-Großumweltzone, Ulm

Polecamy nowe regulacje uwadze polskich wystawców, biorących często wielodniowy udział w licznych międzynarodowych targach organizowanych w Berlinie i Kolonii.

Pliki do pobrania

Informacja o strefie ekologicznej w Berlinie
pdf | 945.16 KB
Pobierz
Informacja o strefie ekologicznej w Kolonii
pdf | 282.73 KB
Pobierz

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Sprzedaż maszyn

Sprzedaż urządzeń spawalniczych Sprzedaż spawarek Sprzedaż akcesoriów spawalniczych Sprzedaż m...
Polska - KOMORNIKI 2021-02-17 Dodał: Użytkownik Maszyny i urządzenia Zobacz ofertę

Automaty wydające, vendingowe

ASD Systems - Producent automatów wydających. Automaty wydające i autorska aplikacja IDS wspomag...
Polska - BIELSKO-BIAŁA 2021-02-16 Dodał: HUBERT WRÓBLEWSKI Handel, IT/ICT, Produkcja pozostałych maszyn, Maszyny i urządzenia, Produkcja metalowych wyrobów gotowych Zobacz ofertę

sprzedaż fotowoltaiki

SOLAR Free Energy specjalizuje się w nowoczesnych systemach solarnych - od projektu, po montaż i ...
Polska - Warszawa 2021-02-12 Dodał: Karol Wójcik Budownictwo, Budownictwo i architektura, Ochrona środowiska, Energia i surowce odnawialne Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert