Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuRóżnice kulturowe

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Dorota Kazimierczak | 2015-06-26 12:33:48
niemcy, kultura, biznes

Niemców cechuje wysoka kultura prowadzenia biznesu, w tym m.in. punktualność. Na spotkania biznesowe Niemcy przychodzą solidnie przygotowani.

 

 

Nikogo nie dziwi widok prezesa zarządu wyciągającego segregatory z poukładanymi dokumentami spółki, zadającego konkretne pytania kontrahentowi, po których można się domyślić, że za sekundę z kolejnego segregatora wyciągnie cały biznesplan przedsięwzięcia.

Niemcy lubią i potrafią planować. Podejmując decyzje biznesowe myślą o ich skutkach w najbliższej i dalszej przyszłości. Rozmowy o zasadach współpracy, wzajemnym zakresie praw i obowiązków, a wreszcie o wynagrodzeniu i zasadach ponoszenia kosztów nie są dla nich tematem tabu. Negocjacje o sprawach finansowych należy prowadzić otwarcie, bez niepotrzebnego zażenowania i nieśmiałości, którego Niemcy w rozmowach biznesowych nie lubią.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Sprzedaż maszyn

Sprzedaż urządzeń spawalniczych Sprzedaż spawarek Sprzedaż akcesoriów spawalniczych Sprzedaż m...
Polska - KOMORNIKI 2021-02-17 Dodał: Użytkownik Maszyny i urządzenia Zobacz ofertę

Automaty wydające, vendingowe

ASD Systems - Producent automatów wydających. Automaty wydające i autorska aplikacja IDS wspomag...
Polska - BIELSKO-BIAŁA 2021-02-16 Dodał: HUBERT WRÓBLEWSKI Handel, IT/ICT, Produkcja pozostałych maszyn, Maszyny i urządzenia, Produkcja metalowych wyrobów gotowych Zobacz ofertę

sprzedaż fotowoltaiki

SOLAR Free Energy specjalizuje się w nowoczesnych systemach solarnych - od projektu, po montaż i ...
Polska - Warszawa 2021-02-12 Dodał: Karol Wójcik Budownictwo, Budownictwo i architektura, Ochrona środowiska, Energia i surowce odnawialne Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert