Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuUbezpieczenia Kredytów Eksportowych - KUKE

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Sławomir Lewandowski | 2015-12-21 22:41:06
niemcy, germany

Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych Spółka Akcyjna jako jedyna instytucja ubezpieczeniowa w Polsce może pomóc w bezpiecznym handlu na m.in. rynkach wschodnich, ponieważ na podstawie Ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku o gwarantowanych przez Skarb Państwa ubezpieczeniach eksportowych posiada upoważnienie do oferowania ubezpieczeń należności eksportowych z gwarancjami Skarbu Państwa.

Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych Spółka Akcyjna jako jedyna instytucja ubezpieczeniowa w Polsce może pomóc w bezpiecznym handlu na m.in. rynkach wschodnich, ponieważ na podstawie Ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku o gwarantowanych przez Skarb Państwa ubezpieczeniach eksportowych posiada upoważnienie do oferowania ubezpieczeń należności eksportowych z gwarancjami Skarbu Państwa.

Celem tych ubezpieczeń jest udzielanie przedsiębiorstwom mającym siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, dokonującym eksportu krajowych towarów i usług, ochrony na wypadek strat poniesionych w związku z realizacją kontraktów eksportowych.

Dzięki gwarancjom Skarbu Państwa zapewniamy ochronę należności polskich eksporterów od tzw. ryzyka nierynkowego, czyli zarówno ryzyka politycznego kraju transakcji (rozumianego jako ryzyko zmian związanych z decyzją kraju dłużnika, moratorium płatnicze czy siła wyższa) jak i ryzyka handlowego (braku zapłaty za dostawę towarów lub wykonanie usług ze względu na prawnie stwierdzoną niewypłacalność lub zwłokę w wypełnianiu zobowiązań płatniczych przez dłużnika). Ubezpieczeniem tym objęte mogą być transakcje handlowe w kredycie do 2 lat z wyodrębnioną grupą 30 krajów m.in. Rosją, Ukrainą, Białorusią, Kazachstanem.

W ofercie Korporacji znajdują się również ubezpieczenia kontraktów średnio i długoterminowych umożliwiające polskim eksporterom realizację dostaw dóbr kapitałowych i budowę kompletnych obiektów inwestycyjnych na warunkach kredytowych, a krajowym i zagranicznym instytucjom - udzielenie finansowania na realizację tych przedsięwzięć z okresem spłaty 2 lub więcej lat.

KUKE S.A. oferuje również produkty uzupełniające - gwarancje ubezpieczeniowe, ubezpieczenie dla przedsiębiorców poszukujących nowych rynków zbytu oraz dokonujących inwestycji bezpośrednich za granicą.

W odniesieniu do ubezpieczeń kontraktów eksportowych finansowanych kredytem 2 i więcej lat obowiązują minimalne progi stawek za ubezpieczenie, ustalane w ramach Consensusu OECD. W przypadku gwarantowanych przez Skarb Państwa ubezpieczeń kontraktów eksportowych realizowanych w kredycie poniżej 2 lat od ryzyka nierynkowego, Korporacja jest zobowiązana stosować stawki obliczane w oparciu o zasady określone przez Komitet Polityki Ubezpieczeń Eksportowych.

Ubezpieczenia sprzedaży eksportowej towarów i usług obejmują swoim zakresem sprzedaż związaną ze świadczeniem usług lub wywozem towarów poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, w tym także na teren Unii Europejskiej.

Przedstawiamy Państwu nasze produkty gwarantowane przez Skarb Państwa. Chętnie udzielimy szczegółowych informacji na temat możliwości ich zastosowania w działalności handlowej Państwa firmy.

Na Państwa pytania czeka profesjonalny zespół w Warszawie oraz w biurach terenowych.

Źródło: Koroporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych S.A.
Pliki do pobrania

Informacja
pdf | 2.33 MB
Pobierz

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Elveconn - sklep internetowy z częściami do maszyn

Szukasz sprawdzonych części do maszyn rolniczych, naczep, przyczep czy samochodów osobowych? Elve...
Polska - WROCŁAW 2020-11-30 Dodał: Adam Turek Maszyny i urządzenia Zobacz ofertę

Donica Betonowa

Jej szary kolor , charakterystyczna struktura i surowa stylistyka (omawiana jest donica betonowa)...
Polska - Nowa Sól 2019-10-01 Dodał: Jacek Hłubowski Rzemiosło artystyczne Zobacz ofertę

Donice z betonu

Oferowane w naszym sklepie przepiękne i niedrogie doniczki doniczki i donice z betonu to produkt...
Polska - Nowa Sól 2019-11-19 Dodał: Jacek Hłubowski Rzemiosło artystyczne Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert