Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuMiLoG - Płaca minimalna w Niemczech

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Sławomir Lewandowski | 2015-12-21 23:34:12
niemcy, germany

Duże zainteresowanie warunkami świadczenia usług po wprowadzeniu w Niemczech płacy minimalnej od 1.01.2015 r.

Duże zainteresowanie warunkami świadczenia usług po wprowadzeniu w Niemczech płacy minimalnej od 1.01.2015 r.
WPHI w Berlinie zorganizował w dniu 10.12.2014r. seminarium informacyjne nt. warunków działania w transgranicznym zatrudnianiu pracowników i świadczeniu usług w Niemczech przez polskie firmy w związku z wprowadzeniem od 1.01.2015 r. na terenie całych Niemiec płacy minimalnej w wysokości 8,50 euro brutto/godz.
Prezentacji nowych regulacji dokonali przedstawiciele kancelarii Wendler&Tremmel: Mec. Michael Wendler i Mec. Beata Donay. Uczestnicy seminarium zapoznali się nie tylko z najważniejszymi informacjami dot. niemieckiej ustawy o płacy minimalnej, ale także ze zmianami w obowiązujących obecnie przepisach, odpowiedzialności i nowych obowiązkach pracodawców oraz zleceniodawców usług, wymogów zgłaszania zatrudnienia, nowych obowiązków w oddelegowywaniu pracowników z Polski, ewidencji czasu pracy, dokumentacji pracowniczej, zakresu wliczania do płacy minimalnej dodatków płacowych, uprawnień organów kontrolnych, skutków nieprzestrzegania wymogu płacy minimalnej, wysokości możliwych kar finansowych oraz specyficznych obowiązków rejestracyjnych zależnie od rodzaju branży usługowej. Liczne pytania i dyskusja z prelegentami dotyczyły głównie branż dotychczas nie objętych regulacjami placowymi w oddelegowaniu czy świadczeniu usług na terenie Niemiec (m.in. przewozów drogowych i całej sfery usług opiekuńczych).
W seminarium uczestniczyło 30 przedstawicieli firm z Polski i Niemiec delegujących pracowników do wykonywania usług lub planujących świadczenie usług na rynku niemieckim. Kancelaria Wendler&Tremmel wyraziła zgodę na umieszczenie ww. prezentacji na stronie WPHI Berlin.

Pliki do pobrania

Świadczenie usług w Niemczech po wprowadzeniu płacy minimalnej od 01.01.2015 r.
pdf | 6.6 MB
Pobierz
Świadczenie usług w Niemczech po wprowadzeniu płacy minimalnej od 01.01.2015 r - 2/2.
pdf | 10.71 MB
Pobierz
Gesetzlicher Mindestlohn in Deutschland ab 01.01.2015
ppt | 988.5 KB
Pobierz
Vortrag BD Seminar in Berlin 10.12.2014
ppt | 1.26 MB
Pobierz

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Eastchem Ltd, supplier of chemical raw materials, Potassium carbonate K2CO3, Potassium sulphate K...

Firma Eastchem Sp. z o. o. powstała w 2004r. w Zawierciu, spółka Eastchem jest bezpośrednim impor...
Polska - Zawiercie (miasto) 2020-11-24 Dodał: Pozostałe wyroby chemiczne, Wyroby chemiczne w formach podstawowych, Przemysł chemiczny i kosmetyczny Zobacz ofertę

Produkcja podzespołów i elementów miedzianych

Przedsiębiorstwo ELECTRIS świadczy usługi w zakresie produkcji elementów i części z miedzi dla m....
Polska - Maków Podhalański 2020-11-23 Dodał: Magdalena Sikora Transport i logistyka, Energia i surowce odnawialne, Produkcja i przetwórstwo metali, Górnictwo i przemysł wydobywczy Zobacz ofertę

Pellet - EnPlus A1 (6/8mm)

Wood pellets - wholesale
Polska - WROCŁAW 2020-11-23 Dodał: Albert Kerno Energia i surowce odnawialne Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert